SYRI TV/ Situata në Veri, debate në Kuvend. Kurti: Kosova nuk tërhiqet, zgjedhjet legjitime

13:58, 02/06/2023
A+ Aa A-

Situata e tensionuar në Veri  të Kosovës, ishte në qendër të debateve mes kryeministrit Albin Kurti dhe 3 liderve të opozitën, në seancën  plenare të Kuvendit të Kosovës. 

Nga foltorja e parlamentit, Albin Kurti deklaroi se Kosova nuk do të tërhiqet pasi zgjedhjet në veri kanë qënë legjitime dhe janë njohur nga ndërrkomnbëtarët.

Ndërkohë nga ana tjeter, opozita  e Kosovës, akuzon kruemnikstrin Kurti për rrezikimin e marrdhënieve me aletatët.  Sipas saj me ndërkombëtarët kundër, Kosova nuk e arrin dot integritetin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco