Çim Peka: Berisha ndihmoi mbretin Zog në vitin 1939, Italia ta shpallë 'Non Grata'!

Çim Peka: Berisha ndihmoi mbretin Zog në vitin 1939, Italia ta shpallë 'Non Grata'!

13:51, 22/07/2022
A+ Aa A-

Nga Çim Peka

Pas SHBA-së, Britanisë së Madhe, mos u habisni kur edhe Italia do ta shpallë “Non grata”, Sali Berishën me akuzën se “ka ndihmuar mbretin Zog të arratiset në vitin 1939”!

Këto janë rastet kur kupton se demokracitë, reciprocitetet, sovranitetet si e drejtë edhe e vendeve të vogla, nga fuqitë e mëdha janë thjesht retorikë.

(Reagim në Fb i analistit, pak minuta pasi kreu i PD-së, Sali Berisha, e bëri vetë publik lajmin)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Dak Jaku22/07/2022 17:31

Sa më shumë “non grata” për Sali Berishën nga hordhia e Sorrës së zezë, shefit të EDramës, aq më shumë mblidhet populli shqiptar rreth Sali Berishës, si faktori kryesor për shpëtimin e Kombit nga asgjësimi dhe shpëtimin e popullit nga nga mizerja ku e katandisln zagarët e Sorrës së zezë. Kur USA dhe Anglia kanë rënë në këto nivele të papara në këtë këtë epokë pranë luftës tretë botërore. Sa më shumë avancon Sorosi në pushtimin e vendeve e popujve nëpërmjet korrupsionit të llahtarshëm dhe neomarksizmit, aq më e aflrt është ringjallja e një neo Hitlerit. Sorosi po ringjall vitet 1920 - 1940.

Un22/07/2022 15:13

Kjo eshte balanca INCENERATOR-SALI BERISHA. Sa me e thelle eshte gropa e korrupsionit te inceneratoreve aq me shume balte do te hidhet mbi figuren e BERISHES. Duhet të kesh sy ta shohesh. Dielli nuk fshihet me shoshë.

Gima22/07/2022 14:28

Dr.Sali Berisha gëzon mbështetje dhe rrespekt tek të gjithë shqiptarët si mbrenda Shqipëris ashtu edhe te shqipëtaret jashtë teritorit te shtetit amë .Kontributi i tij ne demokratizimin e shqipërisë është i jashtëzakonshëm,prandaj pak ka rëndësi nongratat ndaj tij te shpifura,me ransi eshte qe Doktorri do të mbetet figur e ndritur e kombit shqipëtar.

Gj22/07/2022 14:02

Dakord me ty! Boto komentet, se tregojnë si e përjetojnë njerëzit e thjeshtë!

Shto koment

Denonco