Inceneratorët/ Brisida Shehaj: Së shpejti do bëjmë të tjera denoncime! SPAK nuk po vepron

18:11, 05/07/2022
A+ Aa A-

Nënkryetarja e LSI-së për Tiranën Brisida Shehaj komentoi në emisionin 'Task Force' në Syri Tv aferën korruptive të inceneratorëve dhe skemat mafioze që po përdoren për të zhvatur paratë.

Shehaj tha se prej kohësh faktet janë bërë publike ndërsa shtoi se do vijojnë të bëjnë të tjera denoncime për sa kohë drejtësia nuk vepron.

"Skandali më i madh, administrata tatimore ka nisur kontrollet, ka stopuar, nuk janë prodhuar akte administrative.

Nuk ka. Kontrolli nuk është kryer. Janë nisur por janë ndaluar me pretekstin e COVID, vazhdon historia.

Nuk duam të gabojmë në asnjë presje. Kryemadhi ka firmosur sot, e ka çuar në SPAK. Do bëjmë denoncime për sa kohë drejtësia vonon."-tha Shehaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari05/07/2022 18:57

Beni denoncime tek SPAK sa te doni dhe sa te ngopeni!! Te dencosh ne SPAK eshte njesoj sikur te denoncosh tek Edvin Kristaq Rama, dora vete!!! SPAK=RAMA=KRIM!! SPAK nuk vepron kurre, sepse eshte pjese aktive e kesaj organizate terroriste te strukturuar kriminale!! SPAK eshte nje nga strukturat e kesaj organizate dhe krahu me kriminal i saj!!! Akoma, o shqiptare, dyshoni per rolin kriminal qe SPAK-u i Kimetes po luan ne keto afera mafioze te narko-bandes "Rilindja"!! Po ti o socialist i ndershem, punetor, me dinjitet dhe me gjak shqiptari qe enderron te shkosh ne Evrope, a je dakord me keto afera terroriate mafioze qe kryebandit Edvin Kristaq Rama po ben ne emrin tend?? A te vjen keq ty o socialist i ndershem, qe partia jote eshte kthyer ne nje organizate kriminale dhe mafioze, si ato qe ke pare edhe neper filmat qe shfaqeshin ne kohen e komunizmit, per MAFIAN Siciliane, Kamorran napolitane dhe Ndrghetan??? A nuk te vjen keq se si po e katandis Atdheun ten, Shqiperine, kjo bande kriminale??? A nuk te vjen keq per endrrat e keputura ne mes te femijes tend, te nipit dhe mbeses tende? A je dakord ti, o socialist i ndershem, qe femija, nipi dhe mbesa jote te drogohen, te shesin droge dhe trupin per te jetuar dhe mbijetuar ne kete sketerre shqiptare???!!! Nese je vertete nje socialist i ndershem, me moral, me dinjitet dhe e do Shqiperine, eja ngrihu eshte ti!! PROTESTO EDHE TI!! PROTESTO SEPSE EDHE TI JESHQIPTAR!!

Shqiptaro-Amerikani05/07/2022 18:53

SPAK nuk vepron kurre, sepse eshte pjese aktive e kesaj organizate terroriste te strukturuar kriminale!! SPAK eshte nje nga strukturat e kesaj organizate dhe krahu me kriminal i saj!!! Akoma, o shqiptare, dyshoni per rolin kriminal qe SPAK-u i Kimetes po luan ne keto afera mafioze te narko-bandes "Rilindja"!! Po ti o socialist i ndershem, punetor, me dinjitet dhe me gjak shqiptari qe enderron te shkosh ne Evrope, a je dakord me keto afera terroriate mafioze qe kryebandit Edvin Kristaq Rama po ben ne emrin tend?? A te vjen keq ty o socialist i ndershem, qe partia jote eshte kthyer ne nje organizate kriminale dhe mafioze, si ato qe ke pare edhe neper filmat qe shfaqeshin ne kohen e komunizmit, per MAFIAN Siciliane, Kamorran napolitane dhe Ndrghetan??? A nuk te vjen keq se si po e katandis Atdheun ten, Shqiperine, kjo bande kriminale??? A nuk te vjen keq per endrrat e keputura ne mes te femijes tend, te nipit dhe mbeses tende? A je dakord ti, o socialist i ndershem, qe femija, nipi dhe mbesa jote te drogohen, te shesin droge dhe trupin per te jetuar dhe mbijetuar ne kete sketerre shqiptare???!!! Nese je vertete nje socialist i ndershem, me moral, me dinjitet dhe e do Shqiperine, eja ngrihu eshte ti!! PROTESTO EDHE TI!! PROTESTO SEPSE EDHE TI JESHQIPTAR!!

Shto koment

Denonco