Lajmi i fundit

VIDEO/ Vlorë: Atentatorët djegin makinën pa targa pas ekzekutimit mafioz, dyshohet për 3 vrasës

Premtimi i Berishës: Emigrantët shqiptarë do të votojnë atje ku janë

Premtimi i Berishës: Emigrantët shqiptarë do të votojnë atje ku janë

21:35, 22/06/2022
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në takimin e zhvilluar me Shoqërinë Civile se do të marrë zgjidhje problemi i diasporës dhe emigracionit.

Berisha tha se do t’u krijohet mundësia edhe emigrantëve të votojnë, për partinë e tyre për deputetin e qytetit të tyre atje ku janë.

“Një problem madhor që duhet të marrë përgjigje ndaj diasporës dhe emigracionit. Në vitin 2005 vetëm 1% e punonjësve të administratë ishin të arsimuar jashtë, sot janë me mijëra doktor shkencash që janë shkolluar në shkollat më të mira, por asnjëri prej tyre nuk punon do gjykatës. Studiojnë në shkollat më të mira të kriminalistikës dhe nuk kanë vlerë në vendin e tyre. Nuk do votojmë më shqiptarët pa votuar dhe emigrantët atje ku janë”, tha ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco