Rama pret Erdoganin me flamuj kudo/ Mediat e huaja: Presion për BE-në

Rama pret Erdoganin me flamuj kudo/ Mediat e huaja: Presion për BE-në

10:10, 17/01/2022
A+ Aa A-

Mediat turke shkruajnë sot se presidenti i vendit të tyre, Rexhep Taip Erdogan do të vizitojë Shqipërinë.

Në raportimet e tyre bie në sy fakti se nënvizohet prania e flamujve të shumtë në Tiranë dhe Laç për të pritur Erdoganin.

Ndërkohë edhe në aeroport janë parë të rinj me flamuj.

Por mediat turke po ashtu shkruajnë se përpara vizitës, Edi Rama ka folur për Financial Times, duke nënvizuar se Shqipëria mbetet e përkushtuar për integrimin në BE.

Megjithatë portali Foreign Brief shkruan se kjo vizitë do shërbejë që Rama t’i bëjë presion Bashkimit Europian që të bëjë hapa për integrimin.

Kujtojmë që integrimi ka ngecur që kur Edi Rama ka marrë pushtetin. Ndërkohë miku i tij Erdogan thuajse i ka shkëputur të gjitha marrëdhëniet me integrimin në BE.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shqipetari17/01/2022 10:42

pas shtepive te termetit fshihet islamizmi ekstermist evropa ja u mbylli dyert keti psikopati

arqile17/01/2022 10:34

Erdoganin e ka baba Rama kelysh ku.....zagar alabak.

arqile17/01/2022 10:32

Erdoganin e ka baba Rama kelysh ku.....zagar alabak.

Shto koment

Denonco