Deputeti i Bashës i quan demokratët serbë: S'mund ta shkarkoni Lulin!

Deputeti i Bashës i quan demokratët serbë: S'mund ta shkarkoni Lulin!

00:53, 05/12/2021
A+ Aa A-

Kreshnik Çollaku është deputet i PD në Mat falë listës "Basha". 

Zonën e tij elektorale e ka vizituar jo më shumë se 2-3 herë, dhe ato janë kryesisht vizita për raste vdekjesh. 

Kaq mjafton për të kuptuar se sa e njeh bazën dhe strukturën e Partisë Demokratike atje. Pra, zero. 

Sot, në prag të mesnatës ka marrë përsipër rolin e përçarësit duke bërë një deklaratë ndoshta nga më poshtërueset që iu është bërë ndonjëherë demokratëve. 

Ai i ka krahasuar mbështetësit e PD me serbët e Beogradit dhe Aleksandar Vuçiç që duan të ngrejnë struktura paralele në Kosovë dhe të shkarkojnë Albin Kurtin, e sipas tij, këta të tjerët, pra demokratët, duan të bëjnë të njëjtën gjë duke tentuar largimin e Bashës. 

Ja çfarë ka shkruar ai në Facebook: 

"E verteta perkunder iluzioneve. Aq sa strukturat paralele te beogradit ne Kosove mund shkarkojne Albin Kurtin aq dhe nje strukture paralele (nese quhet foltore apo jo) mund te shkarkoje Lulzim Bashen".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali06/12/2021 01:50

Ky kokelopa nuk eshte collak ,por trashamak,cipllak, torollak e gomar me koke lope, gje qe duket! Ky legen duhet te jete Coban derash ne tufen e nard ndokes, dhe te fleje ne stallen e tyre!

Korabi05/12/2021 10:59

Kreshnik ti je nje njeri medioker.Ke qen ne ambasaden ton ne SHBA PA dite asnje nje fjale anglishte.Nuk eshte here e pare qe tradition demokratet por te premtoi se eshte e fundit.Per sa I taken kuvendit do deshiroja qe me 12 dhjetore te gjej ne selin e PD.Kaq per sot ok

N05/12/2021 08:23

Vetem filoserbet janë kunder Berishes

SHQIPTARI .05/12/2021 01:59

O çollak dole Cullak .Ti je nje bythlepires i bashibuzukut qe vetem ke paraja e ka mendjen lurse ty te rrofshin shkrimet ne facebook duke i krahasuar Demokratet Shqiptare ne Serbe kjo more shoku Deputet sjell perçarje dhe shoku ish kryetari Bashuk ate do se nuk i behet vone per Demokratet Shqiptare ai do vetem karriken dhe vulen , pa dil nje here te shofesh se si e shtyjne muajin demokratet e zonen ku te bene ty deputet , po nuk ke faj se paguesh me rroge te mire e nuk ke problem , o shurranjos dili ne krahe dhe perballu me antarsine me daten 11 dhe do te shohesh bythen e mizes . Krahason ti Bashukun me kryeminisyrin e Kosoves Albin Kurt qe ne dy pale zgjedhje beri te dyja i fitioi po kryetari jot ça fitoi ne 4 pale zgjedhe e di Noc Rrokun

Shto koment

Denonco