Basha: Amerika e toleroi Ramën të vjedhë zgjedhjet se unë nuk isha distancuar nga Berisha

Basha: Amerika e toleroi Ramën të vjedhë zgjedhjet se unë nuk isha distancuar nga Berisha

22:54, 25/11/2021
A+ Aa A-

Lulzim Basha ka vijuar me deklarata e tij absurde ‘pa frena’ natën e sotme në emisonionin ‘Open’, duke krijuar reagime të shumta te demorkatët e ndershëm.

Sipas Bashës, SHBA e lejoi Ramën t'i vjedhë zgjedhjet e 25 prillit pasi ai nuk i ofronte besimin e nevojshëm sepse nuk ishte distancuar nga Sali Berisha. 

‘Një nga arsyet sepse Rama u lejua të vjedhë zgjedhjet e 25 prillit ishte edhe se ne nuk ofronim besimin e nevojshëm për të realizuar ndryshimin dhe për t'u shkëputur nga e kaluara. Mesa duket PD dhe Basha nuk ishin garanci e mjaftueshme për kontrollin e hipotekave të të kaluarës. Për këtë shkak, u lejua Edi Rama të shkelte marrëveshjet e 5 qershorit. Kush e lejoi, kush tjetër. Çdo aktor duhet të marrë përgjegjësinë e vetë. 

Ja pra e thashë arsyen e vërtetë’, u shpreh Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Demokrati26/11/2021 00:07

Me idiot se ky nuk pare rrota e historise se PD!! Po pse nuk u distancua nga Berisha para zgjedhjeve te 2015, para atyre te 2017, para te 2019, para zgjedhjeve te 2021 dhe para zgjedhjes se tij si kryetar?!!!! Kaq hajvan eshte ky sa i mendon demokratet dhe shqiptaret idiot si vetja e vet?

Demokrati26/11/2021 00:01

Me idiot se ky nuk pare rrota e historise se PD!! Po pse nuk u distancua nga Berisha para zgjedhjeve te 2015, para atyre te 2017, para te 2019, para zgjedhjeve te 2021 dhe para zgjedhjes se tij si kryetar?!!!! Kaq hajvan eshte ky sa i mendon demokratet dhe shqiptaret idiot si vetja e vet?

altini25/11/2021 23:10

Sa gjynah ky z. Basha, paska rreshqitur fare. Te reagoje edhe Ambasada Amerikane se po i ben bashkepunetore ne krim zgjedhor, me vetedije biles.

Shto koment

Denonco