Basha to complete Rama's mission, hints at Sali Berisha’s expulsion from the Democratic Party

Basha to complete Rama's mission, hints at Sali Berisha’s expulsion from the Democratic Party

15:37, 18/11/2021
A+ Aa A-

Democratic Party Chairman Lulzim Basha said the National Assembly of December 18 will give an end to the usurpation of the party by forcing out all the usurpers, with former Chairman Sali Berisha among them.

Basha decided to convoke the extraordinary Democrat National Assembly on December 18 after ignoring first the calls from the party base, and after 4200 delegates responded Berisha’s appeal and signed the petition for the convocation on December 11.

“The battle will be fought in the name of Albania’s future. The ones that stood against Democrats should not dare coming less than one kilometer to the Democratic Party seat and the place where the Democrat National Assemble will take place”, Basha told the television Ora News today.

“There is no chance for those that we ousted from the state’s office through the Law on Decriminalization and for others we’ll oust in the future, including Edi Rama, come here and usurp the Democratic Party. December 18 is the day of the Democratic Party, it is the day of giving an end to the madness for Sali Berisha’s personal interests, it’s the day of the deserved answer to the likes of (incriminated former MPs) Aqif Rakipi, Tom Doshi, and Suel Çelaj, who, after capturing Rama, think they’ll be able to capture the Democratic Party as well”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali18/11/2021 22:20

Ne xhunglen e dendur te parlamentit shqiptar Jane futur lloj lloj kafshesh pylli. Ujku rama, tigri ahmetaj, cakalli gjiknuri, dhelpra beqaj, ketri brace, kojota vasili, macja grida, bucja bardhi, qeni lulush dhe te gjithe bashke livadhisin neper kete pyll te dendur te politikes shqiptare te gjithe ne kor dhe me muzike. Se cfar I duhen polities shqiptare 140 deputete , nje pjese e tyre pirate, nje pjese kriminele, nje pjese hajdute , nje pjese analfabete, dhe mbetja njerez te ndershem qe Jane shume pak. Ketyre kafsheve te pyllit xhungel shqiptare ju mungon luani, se vetem nga ai Kane frike dhe ne pamundesi per ti bere balle ,shqyejne dhe hane njeritjetrin. Po rikthehet pas tete viteve ,luani I shume pritur nga dhqiptaret ,per te pastruar njehere e mire kete xhungel qe i ka bllokuar rugen popullit shqiptar. Pas 12 dhjetorit ........... Fillon pastrimi dhe prerja e xhungles!

Kalem18/11/2021 16:50

O Basha .! Meqenese thua qe Aqif Rakipi ndihmon Berishen per plotesimin e formulareve , po te kujtoj se ne zgjedhjet parlamentare te 25 Prillit ti vure ne vende te sigurta per deputete ne Tirane dhe ne Fier miqte e ngushte te Rakipit si Sh I dhe N.A. Me thuaj tani ke ndihmon Rakipi ty (o beseprere dhe mashtrues )apo Berishen .?Turp per ne demokratet qe mbajme akoma ne krye nje faqezi.

Shqiptari18/11/2021 16:36

KY QËNKA BËRË PËR TEK SPITALI 5 OSE PËR TEK PORTOKALLET NË VLORË!!! SA GJYNAF!!! PËR ZOTIN, KENI PAK MËSHIRË PËR KËTË TË ZIUN QË AKOMA NUK E DI SE CILËT KA PËRBALLË!!! ZGJOHU O LUL!! KA VDEKUR ENVER HOXHA, E VRAU SHOKU RAMIZ!!! HAHAHAHAAAA! ÇFARË IDIOTI, O ZOT! SIPAS KËTIJ KAQOLIT, QIFET, DOSHËT, ÇELËT DHE KODOSHËT E EDVIN RAMËS JANË HEDHUR PËR TË SJELLË NË KRYE TË PARTISË DEMOKRATIKE DR. BERISHËN??!!!!! KY PASKA RËNË DHE QENKA RRËZUAR SË PRAPTHI NË HALE!!! QENKA SHUMË RËNDË NGA TRUTË E KOKËS I SHKRETI!!! O KOQE KANDARI, PO TI O DERDIMEN NUK E DI QË MBAS DATËS 12 DHJETOR 2021 NUK DO TË JESH MË KRYETARI I PD DHE NUK DO TË LEJOJNË FARE QË T'I AFROHESH TI 1 KILOMETËR SELISË SË PARTISË DEMOKRATIKE, SHTËPISË DHE TEMPULLIT TË DEMOKRACISË!!!

Demokrati18/11/2021 16:25

FALEMINDERIT DR. SALI BERISHA! LËVIZJA "FOLTORJA" PËRVEÇ AVANTAZHEVE BRILANTE QË KA PËR RILINDJEN E DEMOKRACISË, FJALËS SË LIRË DHE PËR DEMOKRATIZIMIN E THELLË TË PARTISË DEMOKRATIKE, NXORRI MBI UJË TË GJITHË FEKALET DHE PISLLËQET QË ISHIN GRUMBULLUAR KËTO 8 VITE NË PD!! JA PRA, PIKËRISHT NGA KËTA MASKARENJ DHE PËR KËTO MASKARALLËQE PARTIA DEMOKRATIKE HUMBI 3 HERË RRESHT!!! KËTA SURRETE, KËTA PALACIO, KËTA LEGENA DHE NDYRËSIRA QË PO DEKONSPIROHEN DHE PO ZBULOHEN TANI, NA MORËN NË QAFË KËTO 8 VITE!!! PRA NE DEMOKRATËT E SHKRETË QË LUFTOJMË, PËRLESHEMI DHE SAKRIFIKOJMË GJITHÇKA PËR FITORET E PARTISË DEMOKRATIKE, PASKEMI PATUR 2 PARTI PARALELE NËN TË NJËJTIN EMËR! NUK PASKA PATUR FARE FAJ ELEKTORATI GRI, I PAANSHMI, POPULLI DHE VOTUESIT E VËRTETË TË PAPARTI QË JO VETËM NUK I VOTOJNË POR NA I URREKAN TË GJITHË KANDIDATËT PËR DEPUTET QË KA CAKTUAR LULUSH BASHA!!! O DEMOKRATË! MOS E RRUANI FARE NGA KËRCËNIMET E SHOQATËS SË LGBTQI TË PD! PAS 12 DHJETORIT 2021 SELIA E LGBTQI DO T'I KTHEHET DEMOKRATËVE! NGA SELI E LGBTQI NË PD, DO TË RIKTHEHET NË SELINË, NË SHTËPINË E DEMOKRATËVE TË LIRË DHE NË TEMPULLIN E LIRISË DHE TË DEMOKRACISË! LULUSHI SOROSIAN, QENUSHI I EDVIN KRISTAQ RAMËS, SATRAPIT TË SURRELIT DHE TË GJITHË LGBTQI-stët E TIJ, QË UZURPUAN PREJ 8 VITESH PARTINË DEMOKRATIKE, DUKE GËNJYER E MASHTRUAR PATURPËSISHT DEMOKRATËT, DO TË SHPORREN PËRGJITHMONË NGA AJO GODINË E SHENJTË E DEMOKRATËVE DHE E DEMOKRACISË! IMAGJINONI KUR ARRIJNË TË KËRCËNOJNË SALI BERISHËN DHE DEMOKRATËT LULUSHJA, GAZMENDA BARDHOSHJA, GRIDARJA OH-OH-OH-OH DHE SALIJANJI, KA ARRITUR KULMI I HUMORIT SOROSIAN!! SA QESHARAKË TË PËSHTIRË QË JANË!!!! LULUSHI KUJTON SE DO TË MASHTROJË DHE T'IU HEDHË MË HI SYVE DEMOKRATËVE, DUKE I TRASHUR ZËRIN EDVIN SATRAPIT PËRPARA KAMERAVE DHE DUKE TRASHUR BYTHËN PAS KUINTAVE DHE KAMERAVE???!!!! IKE O LULUSH, IKEEEE! IKE ME TURP, BASHKË ME GAZRAT E TY LGBTQI!!!! EDHE KIMETJA TË BRAKTISI DHE TË LA RRUGËS SI NJË QEN I ZGJEBOSUR E LANGARAQ RRUGËSH TË BRAKTISUR NGA I ZOTI!!! TË LA RRUGËS ASHTU SIÇ I LE TI RRUGËS DEMOKRATËT! T'IA RRUASH BYTHËN DOKTORIT DHE TË GJITHË DEMOKRATËVE, O KËLYSH KURVE!!! RROFTË SHQIPËRIA! DEMOKRACIA! RROFTË PARTIA DEMOKRATIKE!

Leonsio18/11/2021 15:52

Çmenduria e ketij maskarai ka arritur kulmin , eshte ne nderin e gjithe demokrateve qe me date 11 Dhjetor t'i tregojne vendin qe meriton nje maskarai si Lul Basha ...

Drita18/11/2021 15:50

Por data 18 eshte pas dates 11 po prite nje here te paren e mbasandej nuk dihet ca ndodhe

Shto koment

Denonco