Lajmi i fundit

LIVE/ Kuvendi Kombëtar i PD, merr fjalën Kryetari i PD Sali Berisha

Basha announces the convocation of the ‘legitimate’ National Assembly on December 18

Basha announces the convocation of the ‘legitimate’ National Assembly on December 18

16:21, 15/11/2021
A+ Aa A-

Democratic Party Chairman Lulzim Basha has announced the convocation of the Democrat National Assembly on December 18 in a time when 4200 delegates have signed for the convocation one week earlier, on December 11, which is also the birthday of the party.

The proposal was made by Basha in today’s meeting of the party chairmanship. He said there will be no Assembly on December 11.

"December 11 cannot be transformed by Sali Berisha from the day of freedom, the day of democracy, into the day of the isolation and bunkerisation of the Democratic Party”, Basha said. “He wants to do it because he thinks he can solve his problems that way. But, our duty is to serve to the Democrats’ problems, not Berisha’s. The Democratic Party will focus on leading the Democrats towards the governance of the country, by defeating the only adversary we have, Edi Rama, and creating a future for the Albanians”.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vezhguesi15/11/2021 18:00

I dashur Lul, mos bjerë kurrë në grackën e retorikës se ER, mishërim i së keqes të kombit tonë. Të shan një gjë që t'i të bësh të kundërtën. Dil o djalë dhe pi një kafe me fërmet branka me kolegët e palës debatues. Por ferneten kthejë ex që të shpalosesh, të bëhesh i vërteti, të të hapen sytë jashtë akuariumit. Por dhe hidh shikimin nga bythët e bukura që kalojnë anash. Pra diiil nga akuariumi. Mbro kolegen Tabaku në kuvend se e ke thesar, mos lejo perversin e Shurrrelit ti shajë. Mbro 11 dhjetorin, se i shërben kombit. Por pa rrëkëllyer ferneten, rakinë nuk mund të njohësh veten dhe ata që duan të mirën e PD, sepse kjo e fundit është dhe e jona, gri kolor.

Fatmir Lohja15/11/2021 17:34

Bukur.Me date 18 te marrin pjese ne kuvend edhe 4200 nenshkruesit.Brenda dites ,te caktuar nga Basha vendoset gjithcka .Nuk me pretekse per te mos e dorezuar vulen .Nuk po behet qameti se po shtyhet me nje jave vendimmarrja..

Kolonjari 15/11/2021 17:16

Ore po ka njeri te gjalle ne ate parti qe ti thote bashes .. O njeri pa mend . Boll se do te vdesim pa pare nje here PD ne pushtet > Boll o njei pa mend , o njeri i vogel , qe na ke perdorur si qere per ty e soro;;opin servil qe ke pas . Nuk ke mendere ti te mos mbledhesh kuvendin ne dt 11 Dhjetor . Nese nuk iken vet , ta dish qe ne zgjedhjet e ardheshme nuk do te kesh as 10 % te servileve . I zgjate jeten Rames o njeri pa mend .

Demokrati15/11/2021 17:04

Ky eshte nje puç pederastesh qe Luli kerkon t'i beje Partise Demokratike dhe demokrateve shqiptare! Nuk kane ndodhur kurre poshtersira te tilla ne PD. Ky eshte maskaralleku me i madh qe i behet Partise Demkratike dhe demokrateve qe meriton nje ndeshkim te rende. Kjo patjeter qe eshte nje veper e Edvin Rames, qe po perdor zarin e tij te pacipe. Sa faje qe paske bere o Sali Berisha!!! Si na e paske mbushur PD-ne me pederaste sorosiane??!!!

Korabi15/11/2021 17:04

Per zotin ky ka rrjedhur fare.Do ta mbledhe kuvendin me 18 dhjetor thote.Me ke do ta mbledhin kuvendin kur mbi 5000 delegat kane firmos per daten 11 dhjetor,1250 delegat jan jashte shteti,1350 nuke jane shprehur.

Shto koment

Denonco