VIDEOLAJM/ 8 vite dështim, si festonte Rama para 3 vitesh hapjen e negociatave

VIDEOLAJM/ 8 vite dështim, si festonte Rama para 3 vitesh hapjen e negociatave

20:21, 23/06/2021
A+ Aa A-

Nga gënjeshtra në gënjeshtër, i vetmi lajm i rremë që i ka rezistuar kohës nga e gjithë sfilata e daljeve publike për të shpallur suksesin e radhës për hapjen e negociatave, tashmë ka mbetur vetëm kryeministri Rama.

Bashkimi Evropian ia mbylli edhe njëherë derën e negociatave Shqipërisë, por Edi Rama duket se nuk do ta ketë për zor të shpërndajë sërish medalje për sukseset imagjinare në hapjen e negociatave.

Ndërkohë që sot Rama tha  se dështoi BE, jo ne.

Por çfarë thoshte Rama në qershor 2018 ku caktoi edhe një datë për hapjen negociatave dhe të hidhte baltë ndaj opozitës që e cilësonte edhe si ‘opozita esadiste’

Ndiqni për më shumë videon e mëposhtme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 23/06/2021 23:25

Kjo qeveri eshte anti njerezore dhe anti shqipetare.Mallkuar qofte

Shto koment

Denonco