VIDEO/ Përshkallëzohet protesta e maturantëve në Tiranë, bllokojnë Rrugën e Elbasanit

VIDEO/ Përshkallëzohet protesta e maturantëve në Tiranë, bllokojnë Rrugën e Elbasanit

13:13, 12/06/2021
A+ Aa A-

Është përshkallëzuar protesta e maturantëve në Tiranë, si një kulmim i protestës që po zhvillohet paralelisht nga moshatarët e tyre në të gjithë vendin.

Ata kanë bllokuar Rrugën e Elbasanit në kryeqytet me thirrjet dhe pankartat e tyre ku kërkojnë të rivlerësohen provimet e Maturantë, të cilat kanë qënë mjaft problematike, të vështira, të komplikuara, të pakuptueshme, të palogjikshme për vitin e vështirë pandemik dhe mësimin e cunguar online që provuan të rinjtë për herë të parë.

Nga ana tjetër, të rinjtë i kanë hapur rrugën menjëherë një ambulance.

Ndiqni pamjet në SYRI TV:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco