Basha: Plani i PD për rimëkëmbjen bazohet tërësisht në mundësitë aktuale për të financuar

Basha: Plani i PD për rimëkëmbjen bazohet tërësisht në mundësitë aktuale për të financuar

13:09, 30/10/2020
A+ Aa A-

Nga konferenca për shtyp e Kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

Lulzim Basha: "Çdo gjë tjetërt, gërr vërrat, batutat e lodhura të Ramës,  bëhen me një qëllim për t’i ikur pyetjeve. Ne si opozitë do të bëjmë detyrën tonë, por kjo ëhstë një betejë për jetën e qytetarëve, një cunami që po merr përpara mijëra shqipatrë pa asnjë kujdes shëndetësor, pa asnjë të ardhur....Të bëjmë detyrën tonë që paratë të shkojnë tek shëndetësia, tek testimet, jo të gllabërohen e vidhen përditë nga Edi rama dhe mafia e plehrave.

Nuk ka gjë më ët rëndësishme se kjo.

Nëse këto masa do të ishin marrë pesë javë më parë, sa jetë do të ishin shpëtuar?! Edhe nga ata që nuk janë trajtuar edhe për sëmundje sekondare për shkak të kolapsit të COVId.

Plani ynë me 5 pika bazohet tërësisht në mundësitë aktuale të shtetit shqiptar për të financuar edhe shëndetësinë, edhe biznesin e vogël, edhe të papunët, edhe ëpr të rimarrë në punë ata që kanë humbur vendin e punës, infeksionet në shkolla...

Por këto kërkojnë një kryeministër që nuk vjedh paratë e shqiptarëve me mafien e plehrave dhe koncensionarët dhe me tendera me 5-fish çmimi. është koha për të marra masa urgjente tani!"

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco