Rama, i vendosur për të votuar Kodin, ja kundërpërgjigjja e Bashës

Rama, i vendosur për të votuar Kodin, ja kundërpërgjigjja e Bashës

13:17, 29/10/2020
A+ Aa A-

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u pyet sot se çfarë hapi do të hedhë opozita në kushtet kur mazhoranca sot ka vendosur ta kalojë në Kuvend, ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Basha tha: “Problem kryesor në këtë vend është se në krye të qeverisë është një armik i qytetarëve shqiptarë. Një njeri që sakrifikon shëndetin dhe jetën e qytetarëve, po sakrifikon edhe të ardhmen europiane të shqiptarëve. Rruga e vetme është për ta larguar një orë e më parë.

Rasti më i parë institucional janë zgjedhjet e 25 prillit, por ju siguroj se do të bëjmë gjithçka për t’ia shkurtuar orët një njeriu që shkel mbi shëndetin e shqiptarëve, jetën, lotët e nënave, të naftëtarëvë, të grave të naftëtarëve dhe pa diskutim mbi të ardhmen tonë europiane. Është një armik i dëshmuar i integrimit të Shqipërisë.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco