Lajmi i fundit

FOTO/ Dy tërmete tronditin juglindjen, panik te banorët

Mos e humbisni! Replika e komentuesit me Ramën po thyen rrjetin

Mos e humbisni! Replika e komentuesit me Ramën po thyen rrjetin

10:38, 24/10/2020
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama u përfshi në një debat për borxhin me një komentues. Reagimet e këtij të fundit u bënë virale dhe janë shpërndarë me shpejtësi në median sociale.

Komentuesi i shkruan fillimisht Ramës se borxhi ka shkuar 81.4 përqind. “Në 100 mijë lekë që kemi në xhep, vetëm 19 mijë janë tonat. 81 mijë i kemi borxh,” shkruan ai.

Rama i përgjigjet se Japonia e ka borxhin 130 përqind.

Por reagimi tjetër i komentuesit po thyen rrjetin. “Unë them t’i japim ‘ne’ borxh Japonisë nga ato 19 mijë që na kanë ngelur”, shkruan ai.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

i zhgnjyeri nga ordiniert posht spihunat dhe graq25/10/2020 23:29

Posht Spihunat Graqirat !

Anastasia25/10/2020 16:47

Uaaa sa te lumtur jemi ia kalokemi edhe Japonise Keshtu i hedh hi syve shqiptareveky palaco drogaxhi qe e ka bere popullin ca spiuna , sa servila qe te kapin nje pune dhe shumica me mendjen per te ikur. O zot ketu do kendojne vetem qyqet ky thote jemi me mire se Japonia. O i marre qe po cmend nje popull. Na ke fut ne depresion te vrafte zoti ty dhe gjithe larot hajdute qe te vine pas. Turp mbani dhe emrin rilindje. Ju jeni rivdekja... O njerez vetem per keta plehrat mos votoni se ngriten hajdutet, injorantet, te paaftet, kurvat dhe servilet neper poste dhe na dretojne. Ju qan syri nenave per femijet,se duan vec te ikin. E ku ka mjerim me te madh per nje popull?!!

Daj Jaku25/10/2020 07:36

Një hajvan injorant total në ekonomi mund të bëjë një krahasim ndërmjet dy ekstremeve të Globit. Japonia është shteti më i industrializuar i Botës, me teknollogjinë më të avancuar që egziston, me administratën më efikase, me sistemin arsimor më ekselent se askush, me papunësi pothuaj zero, me një rend demokratik të paarritshëm, me sundim të ligjit të admirueshëm, me një atdhedashuri të admirueshme, a keni ndëgjuar ndonjë japonez të emigrojë ose të arratiset nga Japoinia, kurrën e kurrës, me të ardhurat për frymë të krahasueshëm me Zvicrën. Shqipëria jeton kryesisht me dërgesa nga emigracioni, me prodhim kanabisi, me trafiqe drogash e me lavatriçe pastrimi parash të mafjes kombëtare e ndërkombëtare, me betonizim masiv të pakontrolluar të territorit, me një emrigracion masiv të rinisë të frikshëm, me një administratë të fryrë me militantë partie të paaftë e të korruptuar deri në palcë, pa sistem drejtësie, pa asnjë nuancë demokracie, pa asnjë lloj industrie e teknollogjie, përveç fasonerive që paguhen me rroga urie, me sistem arsimor tregëtie dipllomash, (mjafton të shohësh çfarë ministërlesha arsimi kemi), me polici që shërben vetëm si roje kanabisi dhe dhunon popullin me gaz helmues (mjafton të shohësh ministerlleshat trafikantë të policisë apo komandantët banditë). Vendi më i prapambetur i Globit me të ardhura për frymë më të ultat e Globit, e gjithë pasuria në 10 duar politikanësh e oligarkësh, populli në uri. Borxhi i Japonisë shkon në zhvillimin galopant të ekonomisë më të përparuar të Globit, Shqipëria merr borxh për ta vjedhur politikanët gjysmën (i pari kryeministri) dhe për ta fshehur jashtë Shqipërie në bankat off shore të "gruas" dhe vëllait..

kokepalari24/10/2020 16:35

populli shqiptar nuk gjen dot me GOMAR se kete tipin ! na krahason me Japonine !!

emanuela24/10/2020 13:13

O edvin i se e kishte mire yt at qe te coi ne ate shkolle qe te beheshe bojaxhi se vetem per ate pune je ti qe te lyesh pallatet ti besh mavi se per politike ehe nuk ja thot fare me shume merr vesh gomari i kadrries sesa ti

Shto koment

Denonco