Spahia: Shqiptarët po vdesin nga pandemia, Blendi Çuçi projekt luksi për relaks në taracën e ministrisë

Spahia: Shqiptarët po vdesin nga pandemia, Blendi Çuçi projekt luksi për relaks në taracën e ministrisë

18:43, 07/08/2020

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka denoncuar skandalin e radhës së qeverisë Rama që në kulmin e pandemisë, shpik projekte luksi duke u grabitur taksat shqiptarëve që po gjenden pa punë dhe para në këto ditë të vështira për ta.

Një projekt i tillë është edhe ai i ministrit Blendi Çuçi, i cili ka vendosur të krijojë ambiente luksoze relaksi në tarracën e ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural që drejton.

‘Duket e pabesueshme që në kohë pandemie, kur sipas deklarimeve zyrtare ka 33 mijë të papunë për shkak të pandemisë, familje të tëra në vështirësi serioze e të rrezikuara për humbje punë në muajt e ardhshëm; ka biznese që janë mbyllur ose janë zhytur edhe më thellë në borxhe; ka fermerë e fshatarë të cilëve mbyllja nga pandemia u coi dëm prodhimet, kur sipas OKB jemi vendi me shpenzimet më të ulëta në kohë pandemie, të jetë dikush kaq i papërgjegjshëm, sa të kryejë shpenzime të tilla luksi, sic duket ky projekt i realizuar për llogari të ministrisë së Bledi Cucit, për të patur ambiente luksoze relaksi në tarracën e ministrisë së bujqësisë dhe zhvillimit rural?

Nën modelin e Edi Ramës, që prej ditës së parë, që shkeli në zyrë nuk pyeti për shpenzime nga taksat e shqiptarëve për shijen e tij të kushtueshme, vijojnë edhe bashkëpunëtorët e tij! Lekët e shqiptarëve shkojnë për luks, për koncesione e PPP, një model që nuk ndryshon edhe pse vendi është zhytur në krizë të thellë financiare e shëndetësore! Të paturp e kampionë makutërie nën heshtjen e strukturave ligjzbatuese!

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari10/08/2020 13:25

PO ÇFARË LESHI BLENDI ÇUÇI, PO THONI!!!! KU KANË TRU KËTA DHE KU UA MBAN BYTHA KËTYRE ÇUÇËVE, BURRAVE TË ISH-GRAVE TË RAMZIUT!!! ATO JANE QË TË GJITHA ÇMENDURITË E SATRAPIT TË SURRELIT!! KËTA ÇUÇET E ÇIÇËT, AS PËR TË BËRË SHURRËN, E AS PËR TË SHKUAR NË KREVAT ME GRATË E TYRE, NUK SHKOJNË PA MARRË MIRATIMIN DHE LEJEN E RAMZIUT!!! PO U THA AI BËJENI NË BREKË, NË BREKË E BËJNË ATA!!

Daj Jaku08/08/2020 06:45

Këta janë bijtë dhe nipat e sektit më kriminel dhe gjaksor që ka pas ndonjëherë Shqipëria. Thuhet që do ti vrasë Zoti, por edhe Zoti e don ti japësh një dorë.

lushingabarbullushi07/08/2020 22:07

Po sa do te rrin ne pushtet si bejne kesisoj shpenzimesh? Keta e pasken ne mendje te rrin per gjitje jeten.

PATRIOTI DT 7 gusht 202007/08/2020 20:20

Bravo të qoftë O Blend Çuçi paske marë frymëzim dhe mbështetje nga bashkëshortja tënde ,ish mikeshë e Edit që të shpërdorosh paratë e popullit për të ngritur në tarracën e Ministrisë së Bujqësisë ambjente relaksi. Po si kujton mor burrë i dheut se do jesh i përhershëm ministër ti ?... Ja erdhi shtatori "se ku ka zë sështë pa gjë" thotë populli. Do kesh fatin e ish kolegut tënd Niko Peleshit që e zbriti nga kali Km. ynë i "madhërishëm" një ditë prej ditësh..Të ka ardhur rradha që të ikësh .....

Xxxxx07/08/2020 19:56

Normale, ketu do rije nudo e shoqja

Shto koment

Denonco