Sulo: Hapja e PD në 2005 ishte e vërtetë pasi kishte garë

Sulo: Hapja e PD në 2005 ishte e vërtetë pasi kishte garë

22:33, 06/07/2020

Teksa në studion e “Çim Peka LIVE” po diskutohet për procesin e hapjes së PD dhe afrimit edhe të ish-eksponentëve të saj të lartë, gazetari dhe analisti Arion Sulo rikujtoi KOP-in dhe procesin e 2005 duke u shprehur se ajo hapje ishte e vërtetë pasi kishte garë reale.

“Pse ishte e vërtetë hapja e 2005? Sepse ata garuan.

Genc Ruli si individ mund ti heqë vota PD sepse 8 vjet pa punë, në protesta, molotovë te Kryesia zoti Ruli nuk ishte. Ose do ta bësh për të gjithë dhe do ti hapësh mundësinë të gjithëve të garojnë. Jo tolerim kundër garës dhe meritokracisë. 

Sepse në 2005 ata fituan dhe në përballje të drejtpërdrejtë. Një emër, dy emra nuk vlen për fenomenin”, tha Sulo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Messi 07/07/2020 10:37

Sulua, spiun eshte, pse ju vjen keq, per kete palaco, o Syri! Mos na censuroni per spiunet e sigurimit!

Messi 06/07/2020 23:15

Sulua, duket qe eshte spiun i degjeneruar, ose shkurt, lango i rilindjes!

Shto koment

Denonco