Aktori: PD-ja erdhi në teatër duke thënë tokë e 'xanun'/ Analisti: Po thuaje një kritikë ndaj Ramës

Aktori: PD-ja erdhi në teatër duke thënë tokë e 'xanun'/ Analisti: Po thuaje një kritikë ndaj Ramës

22:54, 20/05/2020
A+ Aa A-

Vijojnë debatet e ashpra mes të ftuarve në emisionin "Open" të gazetares Eni Vasili.  

Pas debatit me gazetarin Arian Çani, aktori Artan Imami u përplas edhe me analistin Neritan Sejamini, ndërsa nuk kurseu as racizmin krahinor në diskursin e tij.

Debati nisi kur Imami i tha Sejaminit që PD-ja erdhi në teatër duke thënë 'tokë e xanun'.

Pjesë nga debati:

Imami: Ty të ka ardhur në majë të hundës  me Ramën, ndërsa mua më ka ardhur në majë të hundës me të gjithë.

Sejamini: Shembja e Teatrit Kombëtar është krim. Rama bëri krim.

Imami: Erdhi PD te teatri dhe tha ‘tokë e xanun’

Sejamini: Ky është provincializëm. Tokë e xanun është shprehje provinciale.

Imami: Kështu erdhët dhe thatë. Tokë e xanun thotë.

Sejamini: Më thuaj një kritikë ndaj Edi Ramës. Pse kritikon vetëm këto të tjerët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo21/05/2020 17:27

Po sa kishte pire more i shkrete po mire qe nuk re nga karrigja.?Po si more per inatin e vjerres fjete me mullixhiun?Po pse u perplase me Budinen dhe u hodhe kunder teatrit more karagjoz.Po si nuk paske nje kujtim ne ate salle teateri more injorant. Njerezit e artit e te kultures, kur kane ikur nga vendi i lindjes ,marrin nje kujtim nga ai vend qofte edhe njr gur,e ti hudh gure Turp e faqe zi .A e pe veten çfare ke therne mbas pijes .Se nuk ka mundesi te kesh qene esell

tirana21/05/2020 09:42

Ky vetem aktor nuk mundet me qene ...???!!! Te jesh Aktor , ma s'parit duhet ta duash spektatorin , pavaresisht origjines se vend-lindjes Ky nuk mund te quhet aktor e te barazohet me Aktoret e Medhenj qe kane luajtur ne ate skene te Shenjte .Keta te fundit kane edhe qene Profesoret e tij qe e kane mesuar ne shkollen e artit .

Shto koment

Denonco