Berisha: Rama dhe Lal Plehu fitojnë çdo ditë nga Landfilli i Sharrës, 1.5 milion euro

Berisha: Rama dhe Lal Plehu fitojnë çdo ditë nga Landfilli i Sharrës, 1.5 milion euro

21:34, 18/02/2020

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon milionat e eurove që fitohen nga  landfilli i Sharrës.

I ftuar në "Tempora" në Rtv Ora, Berisha tha se kryebashkiaku Veliaj, kryeministri Rama dhe kompania që ata kanë vendosur atje fitojnë çdo ditë nga 1.5 milion euro.

Berisha: Sot në landfillin e Sharrës Lal Plehu dhe Edvin mafia fitojnë çdo ditë bashkë me kompaninë që kanë vënë aty 1.5 milion euro në ditë. Nëse ti në tokën tënde hap themelet e pallatit je i detyruar që të dorëzosh atë dhe 25 euro metër kubin, për një ndërtesë të paktën 25 mijë euro, nëse të duhet për mbushje dhe do të shkosh ta blesh po dheun që ke dorëzuar atje 25 euro.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco