'Ja kush qëndron pas fundosjes së pallatit që vrau 7 persona në Durrës'

'Ja kush qëndron pas fundosjes së pallatit që vrau 7 persona në Durrës'

17:23, 07/12/2019

Në pallatin 6 katësh në Durrës, i cili u shemb pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, humbën jetën 7 persona. Por ish kryeministri Sali Berisha, referuar mesazhit të një qytetari, akuzon ish kryetarin e PS në këtë qytet, si shkaktar të tragjedisë.

Sipas tij, shkak për shembjen e pallatit është bërë ngritja e një lokali në katin e parë, çka ka sjellë edhe dëmtimin e strukturës mbajtëse të godinës.

"Ja kush qendron prapa fundosjes se pallatit 6 katesh ne Durres. Veprimi kriminal i ish kryetarit te PS se Durresit! 7 jete te humbura!", shkruan Berisha, ndërsa publikon edhe mesazhin e qytetarit digjital.

Doktor te uroj shendet e çdo te mire familjes tende Doktor,me duhet te informoj termeti dhe fundosja me dy kate e pallatit 6 katesh,ku u mori jeten 7 qytetareve,familjes Reçi me kater antare,ka te beje 100 % me lokalin poshte, ishte i nje eksponenti te larte te Partise Siçilist,ish kryetarit te PS-se Durres dhe mikut te ngushte te Vangjush Dakos,prandaj heshtet ne kete forme !!!???Gjithe te mirat te uroj,me respekt shume,

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Zhade08/12/2019 17:49

AJET MEÇAJ ËSHTË NJE KOMISAR JO VETËM NË PROFESION POR EDHE NË JETË DHE TANI DUHET TË PERBALLET ME HUMBJEN E 3 PRINCESHAVE TE JETËS SË TIJ ROZËS DIENËS DHE ESIELES TE CILAT I VRAU BABEZIA E DOGANIERIT KONOMI TE PERKEDHELURIT TE RAMES E DAKOS. DUHET TE HETOHET KY NJERI QE VLEN NJE ZERO.

Zhade08/12/2019 17:41

DIENA KARANXHA DHE ESIELA KARANXHA DHE ROZA MEÇAJ SOT DO TË ISHIN AKOMA NE JETE SIKUR VËLLEZERIT KONOMI TE PËRKËDHELURIT E EDI RAMES DHE DAKOS TE MOS KISHIN PREKUR MURET KOLLONAT DHE TE MOS KISHIN SHTUAR KATET E MESIPERME.DHE QË PADREJTËSISHT THUHET SE I VRAU TËRMETI.JO JO JO NJEREZ NUK I VRAU TËRMETI POR PRIVILEGJI PARTIAK SOCIALIST KONOMI.

Zhade08/12/2019 17:32

E vërteta është shumë e dhimbshme.7 personat që humbën jetën nen rrënojat e pallatit Konomi (familja Reçi) dhe gjysma e familjes Meçaj nuk vrau tërmeti...dhe do të ishin akoma në jetë sikur të ishte ndalur në kohë dora kriminale socialiste Edison Konomi +Dako të cilët zhdukën muret mbajtëse dhe kolonat e katit 1 gjithashtu shtuan 2 kate mbi ekzistuesen.Drejtësia duhet çuar në vend për jët e humbura padrejtësisht.

Zhade08/12/2019 17:30

E vërteta është shumë e dhimbshme.7 personat që humbën jetën nen rrënojat e pallatit Konomi (familja Reçi) dhe gjysma e familjes Meçaj nuk vrau tërmeti...dhe do të ishin akoma në jetë sikur të ishte ndalur në kohë dora kriminale socialiste Edison Konomi +Dako të cilët zhdukën muret mbajtëse dhe kolonat e katit 1 gjithashtu shtuan 2 kate mbi ekzistuesen.Drejtësia duhet çuar në vend për jët e humbura padrejtësisht.

cuf dabjoni07/12/2019 19:32

kush....kush...???? flitet per jete njerezish ...nuk merremi me gje e gjeza. emrat ete gjitheve : projektues...ndertues...supervizor...kolaudator...dhenes i lejeve...e kerkesat ligjore te na thuhen. Mjaft me pseudo politike.

Shto koment

Denonco