VIDEO/ Epike nga Vrenozi! Ca miusha edhe morra, mbetur...

VIDEO/ Epike nga Vrenozi! Ca miusha edhe morra, mbetur...

23:19, 12/07/2019

Korçari i famshëm në internet, Ilir Vrenozi e ka përjetuar shumë keq lënien në fuqi të dënimit për ekipin e Skënderbeut dhe përmes një videoje të publikuar në profilin e tij në Facebook, shpërthen ndaj atyre që punuan e luftuan për dënimin e ekipit korçar.

Ja poezia e plotë e Ilir venozit:

Une jam tifoz i Skenderbeut
E jam krenar qe jam Korcar
Ne i dhame lavdi memedheut
E ngritem lart emrin Shqiptar

Ca miusha edhe morra
Mbetur te bytha e kalit
Skenderbeu i la qora
Vafshi tek ajo e djallit

Mos haroni Skenderbeun
Palla gjithmone i ri ngritur
Mora pleshta minjtè e dheut
Neper kembè i ka vertitur 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco