Kontrata e Lobimit/ Gazmend Bardhi; 'Prokurori i çështjes nuk më pyeti fare'

Kontrata e Lobimit/ Gazmend Bardhi; 'Prokurori i çështjes nuk më pyeti fare'

22:22, 27/03/2019

Sekretari i PĂ«rgjithshĂ«m, Gazmend Bardhi ka rrĂ«fyer nĂ« studion e ‘Opinion’ se kur Ă«shtĂ« pyetur nĂ« Prokurori pĂ«r çështjen e kontratĂ«s sĂ« lobimit me “Binatta Trade” Ă«shtĂ« befasuar kur prokurori i ka thĂ«nĂ« se nuk kishte asgjĂ« pĂ«r ta pyetur.

'Prokurori po heton mënyrën se si PD ka deklaruar shpenzimet e veta pranë KQZ. Ajo që thotë organi i prokurorisë është një mashtrim, ka dalë në konkluzione pa përfunduar hetimet. Të dalësh me konkluzione përfundimtare do të thotë që ti po përdoresh. PD ka paguar aq sa ka deklaruar në KQZ, 25 mijë dollarë. Prokuroria ka gjithë dokumentacionin që ka ardhur nga jashtë.

Shkova pĂ«r shpjegime si person qĂ« ka dijeni pĂ«r rrethanat e çështjes sĂ« kontratĂ«s sĂ« lobimit. Shkova nĂ« zyrĂ«n e Prokurorit dhe mĂ« tha unĂ« nuk kam ndonjĂ« pyetje pĂ«r ju, ju po patĂ«t ndonjĂ« gjĂ« ma thoni’, ka rrĂ«fyer Bardhi.

Ndërkohë që Bardhi ka sqaruar më tej se Paria Demokatika nuk ka paguar 500 mijë euro por ka paguar vetëm  25 mijë dollarë për një kontratë lobimi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco