Ylli Dylgjeri për Syri.net: Së shpejti dosja e “brekëve” te Ramës dhe Inës

Ylli Dylgjeri për Syri.net: Së shpejti dosja e “brekëve” te Ramës dhe Inës

17:31, 18/03/2019

Gjatë intervistës së tij për Syri.net, Ylli Dylgjeri, i pushuar nga puna për një status në Facebook, ka treguar se çfarë përmbajnë postimet e tij në rrjetet sociale.

“Një vendi po i hoqe humorin, pas bukës i ke hequr gëzimin. Them që në këtë vendimmarrje arbitrare, e padëgjuar, që troket edhe një herë se sot, një regjim i egër po i afrohet këtij vendi. Statuset facebookut nuk shprehin as anësi, as bindje politike, por humor për tu dnarë me miqtë e mi dhe jo me publikun. Humori bëhet me ngjarjet e ditës ku nuk përjashtohen as individë politikë. Nuk flas e nuk debatoj në media. Nëse mendohet se në ato statuse ka buindje politike, e kanë gabim. Unë do të ndjek rrugën gjyqësore”, u shpreh Dylgjeri.

Por ai është shfaqur i vendosur se do të vazhdojë me humorin e tij në Facebook, ndërsa i ka kujtuar edhe një dosje kryeministrit Rama.

“Do të vazhdoj humorin. E kam lënë në strofën e parë, do vazhdoj. I bëj të fala kryeministrit dhe familjes së tij. Kam patur një dosje të kryeministrit Rama në komunizëm, ku diskretitohet figura e tij. Universiteti i Arteve kërkonte të mbante qëndrim ndaj qëndrimeve të tij dhe kur shkruante “Ina, Ina hiqi brekët”. Ai është i mpirë dhe nuk pyet më se çfarë vjen nga publiku, nga e majta”, deklaroi për Syri.net Ylli Dylgjeri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nardi18/03/2019 18:44

O Dylgjer , ti paske qene drejtor i PPP -ve mor burr , si se paskemi ditur , cne gjith ky shperthim apo....

Gramoz18/03/2019 18:06

I nderuar z.Dylgjeri, vetem diçka do te sugjeroja per dosjen e famshme Ina Ina hiqi breket, do deshiroja qe kur te merresh me kete dosje, te shtosh diçka edhe per Mehmetin, ai eshte nje nga personazhet kyç dhe qe ka lene mbresa te pashlyera ne jeten e liderit global. Mehmeti ishte ai qe e çvirgjeroi edvin pederin tek rifuxho e shkolles. Besoj dhe shpresoj se ju i nderuar do merreni gjeresisht me kete personazh, edhe kohen tani qe edvin pederi ju la pa pune, do e keni me tepri, keshtuqe mprehe lapsin mire dhe te prifte e mbara.

Shto koment

Denonco