Hakmerret Rama, i heq mbrojtjen Sali Berishës, rebelohet Garda e Republikës

Hakmerret Rama, i heq mbrojtjen Sali Berishës, rebelohet Garda e Republikës

11:30, 21/02/2019

Një vendim hakmarrës nga Edi Rama.

Sapo ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetit, me urdhër nga lart Garda e Republikës u ka kërkuar oficerëve që e shoqëronin ish-kryeministrin të mos shkojnë më.

Por ky vendim ka sjellë revoltë tek oficerët e Gardës.

Të gjithë oficerët që shoqëronin ish-kryeministrin kanë dorëzuar menjëherë dorëheqjet tek kreu i Gardës së Republikës.

Pas këtij vendimi, ish-Kryeministri, Sali Berisha, ka komentuar për herë të parë për Ora News, vendimin e Gardës së Republikës për ti hequr mbrojtjen ligjore.

Berisha tha se kjo është një hakmarrje e Edi Ramës, por ai është më i fortë dhe më i sigurtë se kurrë mes qytetarëve.

Berisha: Ndihem më i fortë dhe më i motivuar se kurrë.

Një gjest frikacak dhe hakmarrës i Edi Ramës por unë jam mes qytetarëve më i fortë se kudo tjetër.

Do të vazhdoj çdo minutë, çdo orë, çdo javë, çdo muaj betejën  deri në çmontimin e narkoshtetit në Shqipëri derisa shqiptarët të votojnë të lirë siç u takojnë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Zaho23/02/2019 18:37

Ky shqipatri I kryellumit shqiptar leh ne ère, duke akuzuar berishen per gjera qe ne çdo shet mund te ndodhin ( per shume gjera te pa vertetuara) Por o kelysh I edverit saliu nuk ka bere asgje para vjedhjes e shketerrimit qe po ben hajeja qe mbeshtet ti. Fakti qe nuk ka hap asnje procès kunder tije tregon se jane shpifjet e zakoneshme te bastardit nr 1 e Shqipreise. Dhe te zorreve si ti qe paguhen prej llumi te droges.

Shqiptar Shqiperie23/02/2019 14:10

Po po ne Shqiperi ka gjithe mbeshtetjen e shqiptarve , sepse 97 vetem saliu ka bere , gerdec , 24 janar , shitje deti, janullatosin Te gjitha nga Sala jane peshqeshe,dhe shqiptaret e kosoves duhet ta mbeshtetin kopilin e vicidolit sepse saliu i mbante me nafte , me ilace Dhe me ndihmat epopullit gjithe makinerine SERBE qe i vrane dhe i prene , prandaj qe duhet ta adhurojne ate njeri, kur te kene kohe le ta pyesin Saliun. Ku e ka valigen me dollare qe mori nga sllobodani vet me premtimin e shkaterrimit te ushtrise shqiptare , duhet ta dije mire ku i ka fshehur . Prandaj them se Saliu i Vicidolit. Eshte nje Serbofil me mbeshtetjen me te madhe ne Shqiperi.

Atdheu therret22/02/2019 01:47

Mos luani me Zjarrin Nuk e din qelbesiri I metrove te parisit se me ka re bej Sali Berisha eshte Ikona e shqiptaris Kosovo maqedonia mali zi tane shqiptaria ngrihuni ne kembe qeroheni kete maskara qe shet atdheun e bene pazare per kosoven

Fredi21/02/2019 16:30

Jam plotesish dakort me parafolesin.Ti ndodhe gje nga narkoshteti Edvinin Z.Sali zgubthi do e hedhim Edvin Kristaq Ramen pasardhesin e Enver diktatorit

shqiptar21/02/2019 14:44

Në bindjen time, Berisha ka mijra e mijra shqiptarë që e adhurojnë si hero, e në rast të ndonjë incidenti terrorist kundër tij, nuk do të kishte polici e gardë që ti pëtmbaje që ti shkonin Ramës deri në Surrel. Rrama duhet të kuptojë se ka shumë më tepër shqiptarë se adhuruesit e Berishës, që e urrejnë për manierat e tij arrogante e harbute të qeverisjes, por edhe provokimet e tij të pamoralëshme erotike.Përmbi politikën, si veçori e pjesës dërmuese të shqiptarëve , është respektimi i familjes, si kult i ndershmërisë e dinjitetit, e në këtë pikë Rama krahasuar me Berishën është në nivelin e zeros.

Shto koment