Thirrja e Kim Mehmetit: Boll heshtët për hajdutërinë dhe krimet e Ramës!

Thirrja e Kim Mehmetit: Boll heshtët për hajdutërinë dhe krimet e Ramës!

14:15, 11/01/2019 Nga Kim Mehmeti

Nga intervista e fundit e publicistit dhe shkrimtarit të shquar, Kim Mehmeti:

‘Nuk është gjithaq me rëndësi zënka mes burrështetasve shqiptarë dhe çka i thotë Kryeministri i Shqipërisë, Presidentit të vendit, siç nuk janë të rëndësishme as talljet e tij thuajse me mbarë shqiptarinë! 

Nuk kanë rëndësi as thëniet e Presidentit drejtuar Kryeministrit të shtetit amë, thuajse komunikon me një rrugaç të pandreqshëm! 

E rëndësishme është heshtja e turpshme, poshtëruese dhe trishtuese e alamet akademikëve, krijuesve, profesorëve…, heshtja që e  ndihmoi fuqizimin e hajdutëve dhe kriminelëve politikë, që e morën në duar fatin e shqiptarisë! 

Pra, e rëndësishme është heshtja që shpalos kalbëzimin e vlerave tona, kalbëzim që shkon përtej plehut politik!’ 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco