Premier Rama loses his mind over President Meta’s refusal to decree the new Foreign Minister

Premier Rama loses his mind over President Meta’s refusal to decree the new Foreign Minister

13:41, 10/01/2019

Albanian Premier Edi Rama has been completely mad at President Ilir Meta for the refusal of his candidate for the post of Foreign Minister Gent Cakaj. Rama attacked the President using a scandalous language with the vocabulary of a bully.

By the other hand, Rama tried to make it a nationalist issue, saying Meta’s refusal was shaming Kosovo, with Cakaj being a Kosovo national.

“The President’s refusal to decree the new Minister for Europe and the Foreign Affairs is not only unconstitutional but also shameful”, Rama tweeted.

“The arguments offered by Mr. President are scary for the scandalous level and shameful for the institution.

Apologies to Kosovo for such a shame”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Drejtesi10/01/2019 15:31

E gjithe shqiptaria e din se ti je bashkepuntore I Serbise dhe demet qe I ke sjell shqiperise dhe kosoves dhe qe punon per serbine dhe qarqet anti shqiptare dhe per ndarjen e kosoves dhe te vjen gjynah per vuqiqin se dashka te leje nje gjurme per serbine ne kurriz te popullit te kosoves ,keshtu je shpreh ne nje interviste ku vuqiqi dashka te beje bashkimin e gjysmes se kosoves me serbine qe te ike I qete nga pushteti dhe te realizoje endrat e tij sikur ky eshte duke ia marre nje shteti tjeter tokat jo TE kosoves .o I dashur kryeminister nqs s kupton ti ,kuptojme ne shqiptaret e shqiperise dhe te kosoves dhe te gjithe shqiptaret kudo ndodhen dhe se ato qellime s do realizohen kurre.Turp ku historia do te krahasoje me tradhetaret e tjere te ketij kombi.

gramoz10/01/2019 14:46

Ku pyt per Kosoven ti mor edvin qenefi, ti ke hallin se barba spirua dhe babi kristaqi po rrutollohen ne varr per endrren e tyre te kahershme per ta bere Shqiperine republiken e 7 te Jugosllavine, zaten edhe partine qe ti drogaxhi udheheq, Serbia e themeloi.

Miku Yve10/01/2019 14:07

Kur nuk ka ca te thote bastardi tak nxjerr nga xhepi sekret karten e Kosoves. “Ndjese Kosoves”. Hahahahaha sa i dale boje qe je more diarre qe nuk pushon kurre. Ben djalli viktimen dhe nacionalistin. Ai do ta ndaje Kosoven pra kush eshte me pro Kosoves Meta apo team rama ? Ne fakt ndjese duhet te kerkoje Meta per ramen dhe spiunet e sorros beogradit qe ai do te beje ministra

Shto koment

Denonco