Refuzimi i Gent Cakajt nga Meta, shpërfytyrohet Edi Rama

Refuzimi i Gent Cakajt nga Meta, shpërfytyrohet Edi Rama

13:41, 10/01/2019

Refuzimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm e ka shpërfytyruar Edi Ramën. Me një gjuhë skandaloze dhe një fjalor që as një njeriu rrugësh nuk i shkon, Edi Rama ka sulmuar Presidentin për vendimin e marrë.

Nga ana tjetër, Rama tenton ta kthejë këtë çështje si nacionaliste, duke thënë se ishte turp për Kosovën ky refuzim.

Ja statusi i Edi Ramës në Twitter:

Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm.

Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin.

Ndjesë Kosovës për këtë turp.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Drejtesi10/01/2019 15:31

E gjithe shqiptaria e din se ti je bashkepuntore I Serbise dhe demet qe I ke sjell shqiperise dhe kosoves dhe qe punon per serbine dhe qarqet anti shqiptare dhe per ndarjen e kosoves dhe te vjen gjynah per vuqiqin se dashka te leje nje gjurme per serbine ne kurriz te popullit te kosoves ,keshtu je shpreh ne nje interviste ku vuqiqi dashka te beje bashkimin e gjysmes se kosoves me serbine qe te ike I qete nga pushteti dhe te realizoje endrat e tij sikur ky eshte duke ia marre nje shteti tjeter tokat jo TE kosoves .o I dashur kryeminister nqs s kupton ti ,kuptojme ne shqiptaret e shqiperise dhe te kosoves dhe te gjithe shqiptaret kudo ndodhen dhe se ato qellime s do realizohen kurre.Turp ku historia do te krahasoje me tradhetaret e tjere te ketij kombi.

gramoz10/01/2019 14:46

Ku pyt per Kosoven ti mor edvin qenefi, ti ke hallin se barba spirua dhe babi kristaqi po rrutollohen ne varr per endrren e tyre te kahershme per ta bere Shqiperine republiken e 7 te Jugosllavine, zaten edhe partine qe ti drogaxhi udheheq, Serbia e themeloi.

Miku Yve10/01/2019 14:07

Kur nuk ka ca te thote bastardi tak nxjerr nga xhepi sekret karten e Kosoves. “Ndjese Kosoves”. Hahahahaha sa i dale boje qe je more diarre qe nuk pushon kurre. Ben djalli viktimen dhe nacionalistin. Ai do ta ndaje Kosoven pra kush eshte me pro Kosoves Meta apo team rama ? Ne fakt ndjese duhet te kerkoje Meta per ramen dhe spiunet e sorros beogradit qe ai do te beje ministra

Shto koment

Denonco