Drejtori i ALUIZNI, i shkarkuar për korrupsion mbahet në detyrë nga deputetja e PS: Ndajnë lekët bashkë!

Drejtori i ALUIZNI, i shkarkuar për korrupsion mbahet në detyrë nga deputetja e PS: Ndajnë lekët bashkë!

11:23, 02/01/2019

Drejtori i ALUIZNI në Vlorë është shkarkuar për korrupsion po vazhdon të mbahet në detyrë nga deputetja socialiste Vilma Bello. Ky ka qënë denoncimi i një qytetari i cili i ka shkruar ish-Kryeministrit Sali Berisha.

Qytetari thotë se kreu i ALUIZNIT mbahet në detyrë pasi ndan lekët me deputeten socialiste.

Ja postimi i plotë i ish-Kryeministrit

E shkarkuan per korrupsion drejtorin e Aluiznit ne Vlore por ndrikull Bello e mbane ne detyre! sb

“Pershendetje doktor. 
Kjo qeveri esht kapur kok e kembe nga korruspioni. Para nje muaj ministrja ndrikull e drejtsise doli ne media dhe shkarkoi drejtorin e aluiznit vlore bashke me dy shefat aty. Sot ky drejtor vazhdon akoma ne pune se e mban deputetja vilma bello, pasi ndajne leket bashke, ndersa ne na hoqen pa asnje arsye nga puna. Vilma bello e mban ate se ai esht sponsor kryesor per te dhe e do per fushaten e bashkise, pasi edi drama do e coj per kr bashkie. Cfar nuk po shohim doktor. Anonim te lutem.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco