FOTO/ Taulant Muka nxjerr diplomat, sfidon Ramën: Po ti ku i ke ...

FOTO/ Taulant Muka nxjerr diplomat, sfidon Ramën: Po ti ku i ke ...

21:17, 10/12/2018

aStudiuesi Taulant Muka kritik i ashpër i sistemit aktual të arsimit në Shqipëri dhe mbështetës i studentëve për të drejtat e tyre i është përgjigjur me arritjet e tij, kryeministrit Edi Rama, i cili e konsideroi ‘larvë politike’.

Ai ka publikuar në Facebook diplomat e tij të marra ndër vite brenda dhe jashtë Shqipërisë, ndërsa i drejtohet kryeministrit:

Pse nuk i bëni ju publike diplomat tuaja? Rinia e shpresës kërkon transparence!.

Image

Reagimi i plotë i Taulant Mukës:

Ish Kryeministri i vendit z. Rama, kryetar partish, politikan majtas dhe djathtas, ja ku i keni diplomat e mia!

Viti 2012- Mjekësi e Përgjithshme, Universiteti i Tiranës

Viti 2013- Master Shkencor, Shëndet Publik, Universiteti Erasmus, Holandë

Viti 2013- Doktor Shkencash, Epidemiologji Klinike, Universiteti Erasmus, Holandë

Viti 2016- Doktor i Filozofisë, Shëndeti i Gruas, Universiteti Erasmus, Holandë.

Libri im i doktoraturës mund të gjendet: https://repub.eur.nl/pub/93261/

Pse nuk i bëni ju publike diplomat tuaja? Rinia e shpresës kërkon transparencë!

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shkreli13/12/2018 15:01

Ja ka marre Blendi Gonxhja te drejtoria e patentave ! Ne kundershtim me statutin profesion mbaruar per arte emerohet drejtor te patentat! Po kryen vjedhje galobande me targat po ben tender dy vjeçar kurva! Nderkoh qe ka ardh momenti me ik ne burg per hapjen e diges se liqenit!

lushingabarbullushi13/12/2018 13:02

Kujdes se do internohesh ne shqiperi Se je me shkolle dhe i ditur...

Dituria 13/12/2018 12:04

Studentat dhe populli shqiptare kerkojne nje gje te thjeshte dhe te domosdoshme per ekzistencen e nje shteti te drejte dhe te begate te zhduken dipllomat e fallsifikuara dhe te vendosen dipllomat e verteta .Por edi Rames nuk I leverdis te te behet kjo reforma se zhduket Korupsioni dhe zhduket edhe vete sepse gjysma e parlamentit eshte me diplloma fallco dhe gjysma e ministrave eshte me diplloma fallco dhe keshtu bie parlamenti dhe keshtu bie qeveria prandaj nuk duan ti heqin dipllomat fallco.Kjo eshte ne duar te studentave dhe te popullit te vazhdohet te shkatrohet shqiperia apo te begatohet ajo,te qeverisin njerzit me diplloma fallco apo njerez me diplloma te verteta ,te dalin studenta te mjeksise me para dhe te marrin me qafe njerzit ne spitale,te dalin studenta juriste me para dhe kur te japin drejtesi te mbrojne korupsionin ,kur te dalin studente nga shkenca politike me para te dalin politikane te koruptuara,te dalin studenta arsimtare me para niveli I mesuesesis do te jete shume I keq dhe dija eshte shume per te DESHIRUAR ,e kunderta ndodhe me diplloma te verteta kur studenti del me diplloma te verteta ne mjekesi njerzit do te jene me te sigurte,kur studentat e juridikut dalin me diplloma te verteta do te japin drejtesi ,kur studentat ne arsim do te kene diplloma te verteta ,arsimi ne shqiperi do te jete ne nivelin me te larte , kur studentat e shkencave te politikes te kene diplloma te verteta do te dalin politikane te vertete dhe te mencur per zhvillimin e vendi ,pra nje dije e vertete do te kete nje SHQIPERI te vertete dhe per kete duhet qe njerzit te sqarohet nje per nje dhe te ndryshojme kete sistem njehere e pergjithmone dhe per kete duhet sacrifica nga te gjithe dhe mos te kete kthim pas as edhe nje milimeter .ZOTI I NDIHMOFTE studentat dhe popullin shqiptare .Amin

Asd12/12/2018 11:45

Nga te pashkolluarit ka vuajtur gjithnje Shqiperia dhe shqiptaret.

Rudina Magjistari12/12/2018 02:40

Edvini ka mbaruar Institutin e Larte te Arteve (3 vjecar) dhe eshte diplomuar (titulluar) nga ky institut: Mesues vizatimi per shkollat 8 vjecare!

Joni10/12/2018 23:09

Ai nuk ka cfar te puplikoje,nese ka dicka jane diplomat e hashashit qe ja kan aprovue njeri tjetrit Sajo Qorri dhe ky Halabaku...

joni10/12/2018 23:06

bravo te qofte

Askushi 10/12/2018 21:44

KM-ja ka dipllomen e mashtrimit, genjeshtres, mafjes, vjedhjes, babezis, marrezis, droges, kokaines...eh, por keto diploma qe ka KM-ja nuk jane te stampuara ne leter, por ne trurin e KM.

Londra! 10/12/2018 21:25

Proficiat Taulant! ik weens u meer succes! Het diploma van Rama is een schilderijen van sociaal realisme in Lushnje! Met vriendelijk Groetjes!

Shto koment