Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:28, 26/08/2018
A+ Aa A-

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

FOTO/ Kryeminstri Rama, me avion privat drejt Italisë për të parë Juven

Kryeministri Rama menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë në Vlorë ka ardhur në Tiranë me helikopter dhe është nisur drejt Torinos në Itali.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/188576/foto-kryeminstri-rama-me-avion-privat-drejt-italise-per-te-pare-juven/

 

Dokumenti: ja sa miliardë ka marrë për 7 muaj, trafikanti biznesmen Edmond Bego!

Dokumentat zyrtarë provojnë se vetëm në 7 muajt e parë të këtij viti, trafikanti biznesmen Edmond Bego, në shkelje të plotë të ligjit të prokurimit publik, që skualifikon automatikisht të dënuarit, ka përfituar disa miliardë lekë nga tenderat publikë. Këto miliarda më të fundit në sektorin e energjitikës. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/188562/dokumenti-ja-sa-miliarde-ka-marre-per-7-muaj-trafikanti-biznesmen-edmond-bego/

 

Dokumente/ Tender korruptiv në Drejtorine e Transportit Rrugor – Tiranë, sponsori i deputetes së PS…

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një rast korruptiv ku është përfshirë Drejtoria Rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor Tiranë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/188549/dokumente-tender-korruptiv-ne-drejtorine-e-transportit-rrugor-ndash-tirane-sponsori-i-deputetes-se-ps-hellip/

 

VIDEO/ Vokshi: Veliaj mashtron për zjarret në çerdhe, është vënë në shërbim të parave të pista

Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka reaguar ndaj qëndrimit të kreut të Bashkisë Erion Veliaj dhe prononcimit të tij pas zjarreve në dy çerdhe të kryeqytetit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/188580/video-vokshi-veliaj-mashtron-per-zjarret-ne-cerdhe-eshte-vene-ne-sherbim-te-parave-te-pista/

 

Pas deklaratës së Ramës, reagon Pampuri: Edhe ti moral? Kesaj i thonë ranë malet e u ngriten.......

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri ka reaguar në nje postim në rrjetet sociale pas akuzave të Kryeministrit shqiptar për opozitën. Pas peremendjes në një deklaratë të tij, të termit “shtepi publike”, deputeteja e opozitës ka reaguar me ashperisi ndaj sjelljes së kreut të qevrisëe. Ti moral???? Ti flet per shtepi publike????? Epo kesaj i thone ranë malet e u ngriten......., shkruan deputetja Pampuri.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/188536/pas-deklarates-se-rames-reagon-pampuri-edhe-ti-moral-kesaj-i-thone-rane-malet-e-u-ngriten/

 
Ditmir Bushati del nga rreshti dhe deklarohet kundër Ramës e Thaçit: Lëvizja e kufijve në Kosovë...

Ditën e djeshme në një prononcim për mediat presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, deklaroi se tashmë është marrë vesh me liderët shqiptarë në rajon për ndarjen e Kosovës  duke lënë për të nënkuptuar se këtë pazar e ka mbyllur me homologun e tij kosovar Hashim Thaçi dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/188524/ditmir-bushati-del-nga-rreshti-dhe-deklarohet-kunder-rames-e-thacit-levizja-e-kufijve-ne-kosove/

 

VIDEO/ Kapet gjysem ton drogë me vlerë 5 milionë euro, pranga 2 vlonjatëve

Serish gomone me drogë në ujrat italiane. Eshtë sekuestruar një mjet lundrues me 535 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/188522/video-kapet-gjysem-ton-droge-me-vlere-5-milione-euro-pranga-2-vlonjateve/

 

Nis takimi në Vjenë/ Thaçi: Nuk do t’i prekim kufijtë. Vuçiç: Na lini t’i zgjidhim vetë problemet

Ka nisur takimi Thaçi-Vuçiç në Alpbach të Austrisë.  Në mbledhjen e Forumit Europian, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur edhe për çështjen e rishikimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Në fjalën e tij, Thaçi u shpreh se një marrëveshje me Serbinë nuk është fare e thjeshtë por siguroji shtetasit kosovarë se kufijtë etnikë nuk do të preken.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/188654/nis-takimi-ne-vjene-thaci-nuk-do-ti-prekim-kufijte-vucic-na-lini-ti-zgjidhim-vete-problemet/

 

Po planifikonte protesta, arrestohet lideri i opozitës në Rusi

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është arrestuar sot në Moskë. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e tij, Kira Yarmysh përmes një postimi në Twitter.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/188627/po-planifikonte-protesta-arrestohet-lideri-i-opozites-ne-rusi/

 

VIDEO/ Strakosha pritje spektakolare ndaj Ronaldos, shikoni gjestin e tij!

Portieri i Kombëtares së Shqipëri, Thomas Strakosha, ishte arsyeja kryesorë përse Cristiano Ronaldo nuk shënoi gjatë debutimin në shtëpinë e Juventusit.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/188656/video-strakosha-pritje-spektakolare-ndaj-ronaldos-shikoni-gjestin-e-tij/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco