... Kurse Vllahutin ka shitur Europën për një vilë në lagjen e vipave ...

... Kurse Vllahutin ka shitur Europën për një vilë në lagjen e vipave ...

Nga SYRI.net - 07/11/2017

Sot u zhvillua një takim për të prezantuar dy ekspertë të FBI. Në këtë takim, ndër të tjera folën edhe ambasadori Donald Lu dhe zonja Romana Vllahutin. Shija që la fjala e zonjës Vllahutin ishte e “hidhur”.

Ajo tregoi se një “shqiptar” i kishte treguar se çfarë i kishte thënë gjyshi i tij: “…dikur ne shisnim shtëpinë për Shqipërinë kurse sot shumë vetë shesin Shqipërinë për shtëpinë…”.

Vllahutin harroi të shtonte se kjo shprehje është shndërruar në moto të qeverisjes së Ramës i cili para disa kohësh deklaroi duke insistuar se “para Shqipërisë është partia…”.

Por dikush që ishte pjesëmarrës në takim, sapo doli jashtë bëri komentin: “… gjatë qeverisjes Rama shqiptarët kanë dy modele. Ramën që “…shiti vendin për vilën në Surrel…”. Dhe Vllahutin që “…shiti Europën për vilën në lagjen e vipave…”.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

ari09/11/2017 20:03

shqiperis i caktojn gjithmon be si komisioner etj njerez sllav si fajon qe besoi jastekun e griseldes,kukan,kocianqiq,e jovanka broz vllahutin.keta nuk i ndahen rames se ky ne qevri ka me shum serb se vuqiqi ne serbi,popoviqin,mugoshen e titon rama i ka zavendsuar me ruqin,majkon,braqe,milena hariton,cvetko maznikun.mos te harrojm milo paskalin ,sasha gjinushin,dokle etj.nuk e dij a eshte rastesi por ter keta mbiemra e emra serb ne partin e stalinit leninit e mao LU ce dunit nuk me len shije te mir.

zaho08/11/2017 14:01

Por or mik ajo paska shitur europen per nje shtepi, jo vendin e saj ; keshtu qe prap eshte larg me ata shqiptare qe shesin Sqhiperine per interesin e tyre.. Rasti i pare jane rilindasisit e gjirizeve dhe te gjithe llapalehesit e tjere te timon opozites!

durimi07/11/2017 19:44

cpo degjojme

Leshkuqja07/11/2017 19:22

Jane ky soj ambasadoresh(esh),qe jena ne si popull tuj shku per lesh,me e dramen ne krye qe po na mender udheheq....

juri07/11/2017 15:49

po shiko kush flete por dicka do te ndodhe ndoshta rama vlahutin lu dhe sorjanet e tjere kane futur komisionin e vetingut ne dore te sigurt dhe tani flasin sikur cdo bejne po ka mundesi qe te bejne keq per njerzit e mire ..

Shto koment