… Meanwhile Vlahutin sold Europe for a villa in the VIPs quarter…

… Meanwhile Vlahutin sold Europe for a villa in the VIPs quarter…

By SYRI.net - 07/11/2017

US Ambassador Donald Lu and Head of EU Delegation in Albania Romana Vlahutin spoke today during the Launch of the Campaign Against Organized Crime, where the two FBI specialists were presented.

The speech of Ms. Vlahutin left a bitter taste.

She told how and “Albanian” had told her the words of his grandfather: “… once we used to sell our homes for Albania, today there are many who sell Albania for their homes”.

Vlahutin forgot that such a saying has transformed into a motto of Rama’s governance, with the Prime Minister declaring not long ago that “the party comes before Albania”.

One of the participants in the ceremony commented Vlahutin words: “The Albanians have had two models during Rama’s governance: Rama, who sold the country for his mansion in Surrel, and Vlahutin, who sold Europe for a villa in the VIPs quarter”.

  © SYRI.net

  Lexo edhe

  Komentet

  ari09/11/2017 20:03

  shqiperis i caktojn gjithmon be si komisioner etj njerez sllav si fajon qe besoi jastekun e griseldes,kukan,kocianqiq,e jovanka broz vllahutin.keta nuk i ndahen rames se ky ne qevri ka me shum serb se vuqiqi ne serbi,popoviqin,mugoshen e titon rama i ka zavendsuar me ruqin,majkon,braqe,milena hariton,cvetko maznikun.mos te harrojm milo paskalin ,sasha gjinushin,dokle etj.nuk e dij a eshte rastesi por ter keta mbiemra e emra serb ne partin e stalinit leninit e mao LU ce dunit nuk me len shije te mir.

  zaho08/11/2017 14:01

  Por or mik ajo paska shitur europen per nje shtepi, jo vendin e saj ; keshtu qe prap eshte larg me ata shqiptare qe shesin Sqhiperine per interesin e tyre.. Rasti i pare jane rilindasisit e gjirizeve dhe te gjithe llapalehesit e tjere te timon opozites!

  durimi07/11/2017 19:44

  cpo degjojme

  Leshkuqja07/11/2017 19:22

  Jane ky soj ambasadoresh(esh),qe jena ne si popull tuj shku per lesh,me e dramen ne krye qe po na mender udheheq....

  juri07/11/2017 15:49

  po shiko kush flete por dicka do te ndodhe ndoshta rama vlahutin lu dhe sorjanet e tjere kane futur komisionin e vetingut ne dore te sigurt dhe tani flasin sikur cdo bejne po ka mundesi qe te bejne keq per njerzit e mire ..

  Shto koment