E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari

21:33, 01/06/2023
A+ Aa A-

Alfons Kola, 33-vjeçari shqiptar i vrarë me thikë mbrëmë jashtë një lokali në Calcinato ka ndërruar jetë gjatë natës. Ngjarja ndodhi afër Breshias. Ai kishte mbërritur në spital në kushte të rënda dhe nuk mundi të mbijetonte, pavarësisht se i ishte nënshtruar një operacioni delikat.

Një person është në arrest për vrasjen.

Bëhet fjalë për Petrit Gegën, 52 vjeç, bashkatdhetar i viktimës, që dyshohet se ishte sulmuesi i 30-vjeçarit dhe u ndalua nga karabinierët pasi ishte arratisur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco