Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Raporti i KE: Rruga drejt BE cënohet nga qeveria

FOTO-EMRI/ Kapet me 400 gram kokainë një person në Tiranës

FOTO-EMRI/ Kapet me 400 gram kokainë një person në Tiranës

11:01, 29/03/2023
A+ Aa A-

Sektori kundër narkotikëve në DVP Tiranë, ka vënë në pranga një person pasi posedonte rreth 400 gram lëndë narkotike të llojit kokainë.

Sipas burimeve për SYRI-n, shtetasi Artur Zhuleku është ndaluar në zonën e Komunës së Parisit.

Njoftimi i policisë/ Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Komuna”, për goditjen e aktivitetit kriminal të shpërndarjes së drogave të forta.  

Vihet në pranga 1 shtetas që shpërndante doza kokaine. 

Sekuestrohet një pako me 400 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë, e gatshme për t’u ndarë në doza.   
 
Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Tiranë, në vijim të punës për goditjen e aktivitetit kriminal të shitjes së lëndëve narkotike, bazuar dhe në të dhënat e siguruara në rrugë operative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Komuna”.  

Si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi A. Zh., 47 vjeç, banues në Tiranë.

Në rrugën "Bill Klinton", shërbimet e Policisë kanë lokalizuar shtetasin A. Zh., të cilit, gjatë kontrollit fizik, i gjetën dhe i sekuestruan 400 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë. 
 
Nga hetimet ka rezultuar se ky shtetas, pasi siguronte lëndë narkotike kokainë, e përgatiste atë në doza dhe i shpërndante ato në zona të ndryshme të Tiranës, kryesisht në zonën e Komunës së Parisit.  

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

#angazhimpërkushtimsakrificë👮️🚔
#tëvendosurkundërkrimit✅
#nëçdoskajtëvendit🇦🇱
#nëshërbimtëqytetarëve👮️🤝🙍️

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco