Lajmi i fundit

LIVE/ Pamje të rënda nga atentati në Vlorë, mjeti i bërë shoshë nga breshëria e plumbave

Vidhnin energjinë nëpërmjet lidhjeve të paligjshme, në pranga 2 persona në Skrapar

Vidhnin energjinë nëpërmjet lidhjeve të paligjshme, në pranga 2 persona në Skrapar

18:42, 10/10/2021
A+ Aa A-

Policia në Skrapar ka arrestuar dy persona, pasi dyshohet se vidhnin energjinë elektrike nëpërmjet lidhjeve të paligjshme.

Sipas policisë, në pranga kanë rënë dy persona, që dyshohen për veprën “vjedhja e energjisë elektrike”.

Njoftimi i policisë:

Skrapar

Vidhnin energji elektrike nëpërmjet lidhjeve të paligjshme, vihen në pranga 2 shtetas.

Shërbimet e Policisë Skrapar, bazuar në informacionet e marra se dy shtetas përfitonin energji elektrike nëpërmjet lidhjeve të paligjshme, së bashku me punonjësit e OSHEE-së, organizuan punën dhe ushtruan kontroll në banesat e shtetasve F. Sh. dhe E. Sh., ku konstatuan lidhje të paligjshme të energjisë elektrike.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët e Seksionit për Krimet arrestuan në flagrancë shtetasit F. Sh., 65 vjeç dhe E. Sh., 41 vjeç, të dy banues në Gjerbës, Skrapar, për veprën penale "Vjedhja e energjisë elektrike".

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco