Tjetër tërmet shkund vendin/ Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Tjetër tërmet shkund vendin/ Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

21:38, 24/09/2020
A+ Aa A-

Një tjetër lëkundje e fortë është ndjerë pak minuta më parë në vendin tonë.

Informacion paraprak: Më datë 24.09.2020, ora 21:21:40 UTC, Instituti i Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar një lëkundje sizmike me magnitudë ML=4.2 ballë, me koordinata 41°04' N dhe 19º 89' E, me thellësi 17 km dhe me epiqendër 5 km në veri-perendim të qytetit Belsh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco