Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ A ka mësuar Vuçiç shqip?

‘Ndërron jetë gazetarja Rudina Dervishi’/ VOA: Humbje e madhe për familjen dhe për kolegët

‘Ndërron jetë gazetarja Rudina Dervishi’/ VOA: Humbje e madhe për familjen dhe për kolegët

17:19, 16/09/2023
A+ Aa A-

Rudina Dervishi, gazetarja dhe drejtuesja e njohur prej shumë vitesh e emisionit televiziv "Ditari" të Zërit të Amerikës, u nda nga jeta të martën, më 12 shtator, në moshën 53-vjeçare, pas një beteje dy vjeçare me kancerin e gjirit.

Ikja e saj e parakohshme, është një humbje e madhe për familjen dhe për kolegët e saj të Shërbimit Shqip të Zërit të Amerikës.

Për më shumë se 25 vjet, Rudina dha një kontribut të çmuar me profesionalizmin e saj si një gazetare e apasionuar, duke mbuluar tema të shumëllojshme nga ekonomia, politika, të drejtat e njeriut dhe të gruas, e deri tek arti.

Ne, kolegët e saj të Zërit të Amerikës, do ta mbajmë mend Rudinën për mprehtësinë, dinamikën, humorin dhe përkushtimin e saj.

Ajo la pas bashkëshortin, tre djemtë dhe nënën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco