A do të kalojë Sonila Meço tek Top Channel? Ky është mesazhi i koduar i gazetares

A do të kalojë Sonila Meço tek Top Channel? Ky është mesazhi i koduar i gazetares

21:59, 12/01/2018

Gazetarja e njohur Sonila Meço, ka treguar arsyet e mungesës së saj në ekrane që prej mbylljes së “Agon Channel” prej më shumë se 2 vjet.

Meço ka shkruar se që nga koha e mbylljes së “Agon Channel” ka qëndruar larg ekraneve apo “kazanit” apo edhe më keq mediave të regjimit.

Rikthimi i saj do të vijë vetëm në qoftë se media do të jetë e lirë dhe jo një media e regjimit

Meço, gjithashtu ka treguar se një gazetar e arrin kulmin profesional kur edhe media për të cilën ai punon është e rëndësishme dhe më e fuqishmja.

Por a e konsideron Top Channel-in media të lirë apo që do të bëhet e tillë, Meço?

Gazetarja nuk e ka sqaruar deri ne fund këtë gjë. /Hashtag.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment