Kurti merr një vendim për të gjithë ministrat e kabinetit qeveritar

Kurti merr një vendim për të gjithë ministrat e kabinetit qeveritar

18:27, 21/02/2020

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë me dije ministrave të kabinetit të tij që marrëveshjet apo projektet, të mos implementohen e publikohen pa miratimin e tij.

Këtë njoftim, Kurti e ka bërë përmes një shkrese zyrtare ndërsa të njejtin mesazh, ua ka dërguar edhe agjencive, departamenteve dhe dikastereve të ministrive.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco