Haradinaj prezanton aderimin e ri në AAK

Haradinaj prezanton aderimin e ri në AAK

14:23, 12/01/2021

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka treguar aderimin e ri në parti.Shkelqim Millaku vjen nga Ujmiri i Klinës, e Haradinaj thotë se politike është e mirë, aq sa ka njerëz të mirë në të.

Postimi i tij i plotë:

Politika është e mirë, aq sa ka njerëz të mirë që angazhohen në të.
Sot, prita në takim të nderuarin Prof. Dr. Shkelqim Millaku nga Ujmiri i Klinës, i biri i Dëshmorit Hazir Millaku.
Nisur nga përvoja e tij shkencore në gjuhësi dhe arsim, si hulumtues dhe ligjërues brenda dhe jashtë vendit, e them me bindje të plotë, se lista e Aleancës do të jetë shumë e pasur me profesorë të tillë.
Shkelqimit i uroj sukses dhe mirëseardhje në Aleancë.
Na priftë e mbara!
RH

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco