Varhelyi tregon se çka bisedoi me Osmanin në Bruksel

Varhelyi tregon se çka bisedoi me Osmanin në Bruksel

14:02, 12/01/2021

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka dhënë detaje për takimin që pati gjatë ditës në Bruksel me ushtruesen e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani.

Ai me anë të një postimi në Twitter ka njoftuar se me Osmanin kanë folur për luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

“ Theksuam rëndësinë që Kosova të vazhdojë me zbatimin e reformave të lidhura me BE-së, përfshirë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, dhe bashkëpunimin në rajon, duke tërhequr përfitimet nga Plani Ekonomik dhe i Investimeve”, shkruan ai.

Osmani po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel ku do të zhvillojë takime me krerë të institucioneve evropiane,.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco