Paralajmërimi i frikshëm i Haradinajt në rast se ngrihet aktakuzë për Thaçin e Veselin

Paralajmërimi i frikshëm i Haradinajt në rast se ngrihet aktakuzë për Thaçin e Veselin

11:36, 28/10/2020

Daut Haradinaj ka deklaruar se në rast të aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit, mund të ketë protesta masive.

Normal që në rast se akuzohet edhe presidenti mund të ketë reagim popullor. Mund të ketë organizime dhe protesta deri 50 mijë qytetarë”, ka thënë Haradinaj.

Ai është kundërshtuar nga analistët, të cilët kanë thënë se nuk besojnë që kaq shumë qytetarë mund të dalin në protesta për një proces të tillë gjyqësor.

“Në fakt mund të dalin, pasi që vetëm PDK-ja i ka mbi 200 mijë votues, kështu që është e mundshme”, ka deklaruar Haradinaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco