Donika Kadaj dhe Bekë Berisha votojnë për heqjen e homologimit për vetura

Donika Kadaj dhe Bekë Berisha votojnë për heqjen e homologimit për vetura

11:10, 16/10/2020

Kuvendi i Kosovës, nuk ka miratuar heqjen e homologimit për veturat.

Heqja e homologimit për vetuar është iniciuar nga grupi parlamentar i Vetëvendosjes, ndërsa që në këtë seancë është përkrahë edhe nga  deputetja Donika Kadaj -Bujupi.

Përveç saj dhe Vetëvendosjes për heqjen e homologimit ka votuar edhe kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani dhe Bekë Berisha po ashtu nga AAK-ja.

Megjithatë ky projektligj nuk arrit të kalojë përsëri në Kuvend, pasi për të votuan 28 deputetë , ndërsa 13 kundër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco