Nuk ka paqe, nëse nuk ka ballafaqim me krimet dhe dëmet që Serbia ia solli Kosovës

Nuk ka paqe, nëse nuk ka ballafaqim me krimet dhe dëmet që Serbia ia solli Kosovës

10:27, 14/10/2020

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Mimoza Kusari, tha se nuk ka paqe dhe bashkëpunim normal në mes të dy shteteve, Kosovës dhe Serbisë, nëse nuk ka ballfaqim me krimet dhe dëmet që Serbia ia solli Kosovës. 

Sipas saj fatkeqësisht mbrëmë në intervistën në Aljazeera Balkans, përfaqësuesi serb jo që merr përgjegjësitë për të kaluarën, por synon t’i barazoj ngjarjet. 

"Tregimi i dhimbshëm i rajonit tonë", tha deputuetja  Mimoza Kusari.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco