Surroi: Gjendje emergjente, duhet konsensus për theqafjen e shëndetit publik

Surroi: Gjendje emergjente, duhet konsensus për theqafjen e shëndetit publik

15:52, 09/08/2020

Publicisti Veton Surroi po vlerëson se sa i përket situatës me pandeminë Covid-19, Kosova tashmë është në gjendje emergjente, shkruan Syri.net Kosova.

"Aktualisht, dhe me numrin më të vogël të testimeve për kokë banori në Evropë, Kosova ka mesatarisht dhjetë herë më shumë të infektuar të rinj se ç’mund të menaxhojë", ka shkruar Surroi në Facebook.

Sipas tij nëse për një gjë duhet të ekzistojë konsensusi në shoqërinë kosovare atëherë do të duhej të ishte ndalimi i theqafjes së shëndetit publik ku gjendet tanimë.

Postimi i plotë:

GJENDJA EMERGJENTE Në nivel ekspertësh në Evropë e SHBA tashmë është mbërritur konsensusi se COVID-19 mund të quhet i...

Posted by Veton Surroi on Sunday, August 9, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco