Tregon Hoti: Ja masat të cilat janë rikthyer për mbrojtjen nga Covid-19

Tregon Hoti: Ja masat të cilat janë rikthyer për mbrojtjen nga Covid-19

16:12, 29/06/2020

Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se për shkak të rritjes së numrit me Covid-19, sot kanë filluar me kthimin e disa prej masave, shkruan Syri.net Kosova.

Sipas Hotit, varësisht nga rezultatet, do të vazhdojnë marrjen e masave të reja në kuadër të Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me COVID19.

"Situata është nën kontroll, por e brishtë, prandaj jemi të obliguar që gjatë gjithë kohës të mbajmë maska, të mbajmë distancën sociale dhe higjienën personale!", ka theksuar Hoti në një njoftim në Facebook.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco