Beteja kundër pandemisë nuk ka përfunduar/ Rrini në shtëpi

Beteja kundër pandemisë nuk ka përfunduar/ Rrini në shtëpi

11:46, 06/04/2020

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se me keqardhje mori lajmin për vdekjen e dy qytetarëve tanë, si pasojë e virusit COVID19, në orët e hershme të mëngjesit të sotëm.

Ai u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve dhe të afërmve të tyre.

"Beteja kundër pandemisë nuk ka përfunduar. Vazhdoni t’i respektoni rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe vazhdoni të qëndroni në shtëpitë tuaja. Ruani veten dhe familjet tuaja. Kështu e ndihmoni edhe personelin shëndetësor", tha presidenti  Thaçi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco