‘Plakja është e bukur dhe sfiduese’/ Modelja tregon se trupi i saj ka pësuar ndryshime gjatë viteve

‘Plakja është e bukur dhe sfiduese’/ Modelja tregon se trupi i saj ka pësuar ndryshime gjatë viteve

17:33, 27/10/2020

Modelja e njohur braziliane, Gisele Bundchen pranon se plakja është e bukur, madje edhe mund të jetë 'sfiduese'.

Gisele publikoi në Instagram një selfie duke theksuar lëkurën e saj të pastër.

40-vjeçarja tregon se ka parë ndryshime në kujdesin e lëkurës, por në përgjithësi ajo mendon se është e shkëlqyeshme dhe ka një 'ndjenjë të jashtëzakonshme mirënjohjeje' për shkak të saj.

“Njollat ??e diellit janë shumë reale! Mosha është një gjë e bukur dhe një pjesë e natyrshme e jetës, por mund të jetë gjithashtu sfiduese. Unë sigurisht që kam parë ndryshime në lëkurën time gjatë viteve.”

Gjithashtu, modelja tha se kur shikon këto ndryshime, ka një ndjenjë të jashtëzakonshme mirënjohjeje.

"Teksa jam plakur, unë jam më rehat me lëkurën time dhe jam mirënjohëse për çdo përvojë dhe çdo vit të jetës sime deri më tani.

Të kujdesesh për lëkurën tënde është një praktikë e përjetshme. Unë kam mësuar që për të pasur një lëkurë të shëndetshme më vonë gjatë jetës, duhet ta bësh kujdesin e lëkurës kur je i ri. 

Lëkura e të gjithëve është unike, kështu që ju duhet të gjeni produkte me cilësi të lartë dhe një rutinë ditore të kujdesit për lëkurën që funksionon për ju.”

Gisele është nëna e dy fëmijëve, me bashkëshortin e saj Tom Brady./K.H/Syri.net/ 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco