Protagoniste JLO, publikohet traileri i filmit fantastiko-shkencor, 'Atlas'

Protagoniste JLO, publikohet traileri i filmit fantastiko-shkencor, 'Atlas'

11:31, 24/04/2024

Traileri zyrtar i filmit të ri fantastiko-shkencor Atlas me protagoniste Jennifer Lopez është publikuar nga Netflix. JLO luan rolin e një analisteje të dhënash që i bashkohet një misioni me një mosbesim të thellë ndaj Inteligjencës Artificiale. Bashkë protagonistë Simu Liu, Sterling K. Brown, Greg James Cohan, Lana Parilla dhe Mark Strong, shkruan Daily Mail.

 

Përmbajtja e filmit

Atlas Shepherd (Lopez), një analiste e shkëlqyer, por mizantropike e të dhënave me një mosbesim të thellë ndaj Inteligjencës Artificiale, i bashkohet një misioni për të kapur një robot të padisiplinuar me të cilin ajo është e lidhur në mënyrë misterioze nga e kaluara.

Por kur plani shkon keq, shpresa e saj e vetme për të shpëtuar njerëzimin nga inteligjenca artificiale është t’i besojë asaj.

Drejtuar nga Brad Peyton, skenar nga Leo Sardaryan dhe Aaron Eli Colleit, filmi pritet të ketë premierë në platformë më 24 maj.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco