Zyrtare/ Brahim Diaz i thotë lamtumirë Milanit dhe rikthehet në Madrid

Zyrtare/ Brahim Diaz i thotë lamtumirë Milanit dhe rikthehet në Madrid

13:50, 10/06/2023

Lamtumirë Milan. Tashmë është zyrtare: Brahim Diaz kthehet te Real Madrid pas tre sezonesh në huazim tek kuqezinjtë.

23 vjeçari ka rinovuar kontratën me klubin madrilen deri më 30 qershor 2027 dhe prezantimi i ri do të bëhet të martën e ardhshme.

Image

Këtë e ka bërë të ditur klubi spanjoll me një postim në faqen zyrtare: “Real Madrid njofton se prezantimi i Brahim Diaz do të bëhet të martën më 13 qershor në orën 12 në Ciudad Real Madrid, i cili kthehet në klubin tonë me kontratë deri më 30 qershor 2027, pas një huazimi tre vjeçarë tek Milan ".

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco