VIDEO/ Futbollisti gjunjëzohet për ti propozuar të dashurës, sigurimi i shkatërron momentin e paharrueshëm çiftit

17:17, 15/11/2022

Vladislav Šubovič, futbollist i skuadrës së ligës së dytë bjelloruse Smorgon, së fundmi është vënë në qendër të vëmendjes pasi vendosi t'i propozojë të dashurës së tij në ndeshje.

Pasi kaluan në epërsi 1:0 në minutën e 49-të, trajneri i vendasve futi në minutën e 68-të portierin 22-vjeçar Šubovič për të forcuar mbrojtjen, por edhe për të surprizuar të dashurën e tij dhe për t'i propozuar martesë gjatë ndeshjen.

Dhe Šubovič mori mundësinë ideale për këtë në minutën e 85-të kur u akordua një penallti për Smorgon. Ai e kuptoi me sukses dhe më pas së bashku me shokët e skuadrës u drejtua drejt fushës së kontaktit dhe thirri të dashurën të zbriste nga tribuna.

Ajo nuk e priste që Vladislav t’i propozonte për martesë dhe kur 22-vjeçari u gjunjëzua para saj dhe filloi të nxirrte unazën e fejesës, ka ndërhyrë sigurimi.

Ai, me sa duket, ka qenë i vetmi në stadium që nuk është informuar për atë që po ndodhte dhe e ka shtyrë vajzën nga fusha, pas së cilës për pak ka ndodhur një përplasje fizike.

Në fund, arbitri i ndeshjes ndërhyri dhe urdhëroi rojën e sigurisë të tërhiqej dhe të lejojë Shuboviqin t'i propozojë vajzës që pranoi të martohej me futbollistin e ri Smorgon.